Ексклюзив. Демченко про облаштування кордону України з РФ.

Пятница, 22 июля, 2016 в 17:07, размещенно в Деньги, Новости /  1123 /  Комментировать

Андрій Демченко

uk real

Ексклюзив. Демченко про облаштування кордону України з РФ.

200 мільйонів гривень заплановано витратити на облаштування кордону з Росією. Нині отримано вже 60 мільйонів із зазначеного у бюджету. Про це повідомляє прес-центр Держприкордон служби України.

Цього року мають закінчитися роботи по захисту кордону в Харківський і розпочатися у Луганський областях. Крім цього, прес-центру Держприкордон служби України, сьогодні повідомили, що з ранку у пункті пропуску Мар’янка, що в зоні АТО, утворилася черги із 550-ти автівок.

Детальніше про це, розповість керівник прес-центру Держприкордон служби України, Андрій Демченко.

Які області, що межують із Росією зараз найменш захищені?

Перше, що хочу сказати, що державна прикордонна служба продовжує здійснювати системні заходи стосовно інженерно-технічного облаштування кордону в межах виділеного фінансування. У минулому році державним бюджетом було виділено 400 мільйонів гривень, які реалізовані в повному обсязі і за призначенням.

В відповідності до плану, що затверджений Кабінетом міністрів, роботи проводилися в Чернігівський і Харківських областей. Загалом було обладнано 230 кілометрів протитанкових ровів, 45 кілометрів контрольно-слідчої смуги, 116 кілометрів прокатних доріг, а також встановлено захисну огорожу, вежі спостереження. Крім того обладнанні опорні пункти для особового складу, так і захисні споруди для пасажирів контакт-пропуску. Були закуплені технічні засоби і розгорнуті системи відео-технічного контролю. Також придбані чотири бойові модулі «Тритон».

Бюджетом передбачено 200 мільйонів гривень

200-miljoniv-griven-zaplanovano-vitratiti-na-oblashtuvannya-kordonu-z-rosieyu

Всі ці елементи інтегрованої системи охорони кордону, на ділянці наприклад, Харківського загону презентувалися експертом дипломатичних представництв іноземних держав. Не одноразово ми презентували дані системи в Чернігівський, та Харківський областях представникам ЗМІ. Цього року в відповідності до плану роботи заплановано закінчити у межах Харківської і розпочнуться в Луганський областях.

На даний момент, бюджетом передбачено 200 мільйонів гривень із яких ми отримали 60 мільйонів. В загалом скажу, що реалізація даного плану облаштування україно-російського кордону, дозволить Україні захистити свою територію В першу чергу, це від не законного перетину кордону, переміщення товарів, зброї і наркотиків. А також, проникнення диверсійних груп і нелегальних мігрантів.

Наступне питання, щодо черги на КПП Мар’янка, що саме її спричинило і на разі, яка ситуація?

Демченко про ситуацію на кордоні

Зазначу, що всі контрольні пункти в’їзду-виїзду в зоні АТО працюють в штатному режимі. На щастя обстрілів за минулу добу не було. В загалом лінію розмежування переткнуло, як і попередньої доби, близько 30 тисяч осіб і майже 5 тисяч транспортних засобів.

На даний момент ми фіксуємо, чи малу чергу на Мар’янці. В той же час на Зайцеві черга трошки менше. В загалом знаходиться по 100 транспортних засобів з обох напрямків. Вже традиційно, що на передодні вихідних, як правило середа, четвер, п’ятниця, фіксується збільшення пасажиро-транспортного потоку через контрольні пункти в’їзду-виїзду. А ось на вихідні і початок тижня черги, як правило спадають. Скоріш за все, це пов’язано з вирішенням соціально-побутових потреб громадян, які найбільше їздять саме в ці дні.

Новости партнеров