Ексклюзив. Як партії нажилися на дітях. Віктор Таран. Частина 2.

Среда, 31 августа, 2016 в 20:46, размещенно в Деньги, Политика /  911 /  Комментировать

Ексклюзив. Як партії нажилися на дітях. Віктор Таран. Частина 2.

uk real

Ексклюзив. Як партії нажилися на дітях. Віктор Таран. Частина 2.

Сьогодні відбулася прес-конференція на тему «Які партії нажилися на підготовці до навчального року».

Досить цікава тема, як напередодні навчального року, наші славнозвісні політичні партії, нажилися фактично на дітях.

Активіст Громадського антикорупційного руху «Під контролем», політолог Віктор Таран, коментує проведене, досить складне дослідження. І на скільки виявилося, що у нас на місцевому рівні, немає жодної політичної партії, яка б не була причетна до корупції.

Хоча би приблизно, для прикладу, які міста або регіони і які партії?

Як я вже казав, в Херсоні з «Батьківщини», в Чернігові від «Нашого краю», у Львові, це «Самопоміч», в Полтаві зовсім виявилася з Панами, у Харкові ми бачили сім фірм, які були засновані на початку цього року і їм просто роздали гроші за заниженими цінами за спрощеною процедурою. Тобто, свідомо розбивши лот на занижені ціни. І далі можна продовжувати.

Тобто, факти, вони існують і зараз ми будемо передавати всі виявленні факти в правоохоронні органи, щоб вони дали оцінку виявленим фактам і оцінку чиновникам. Окрім того, ми звернемось до політичних партій з проханням, так само, щоб вони оцінили дії своїх депутатів та представників.

Ексклюзив Таран: Депутати мають служити громаді, а не розкрадати гроші

Таран: Депутати мають служити громаді, а не розкрадати гроші

І якщо дійсно ці факти підтвердяться, ми будемо вимагати від політичних партій, щоб вони застосували імперативний мандат, який до речі вступає в дію з першого листопада і починали відкликати цих депутатів. Тому що, депутати мають служити громаді, а не розкрадати гроші територіальної громади.

От ця межа корупції, як вона була визначена? Ви говорили, що все ж таки і в законних рамках але можна говорити про корупцію.

Чотири факта розкрадання грошей

Чотири факта, які ми виявляли. Перший факт, це політична корупція. Це коли роздаються гроші, фірмам, які наближені до депутатів або до діючих мерів чи до Влади.

Другий факт, наприклад, для ремонту школи потрібно п’ять мільйонів, а вони свідомо б’ють на підпункти і роблять п’ять лотів по мільйону. Таким чином можна не проводити тендер, а роздати фірмам, які нібито працювали і мають історію успіху і просто роздали без конкурсу.

Третя історія взагалі жахлива, це коли гроші скидавали на фірми, фірми банкрутили і гроші пропадали. І потім, коли приходили правоохоронці чи органи влади і казали, чого нема ремонтів, а їм відповідали, що у нас банкрутство. Хоча насправді, саме місцева влада повинна контролювати, кому ці гроші видаються.

Наступне порушення, це коли, видавалися гроші великими авансами, ні 10-20 відсотків, а понад 50% і роботи до цього часу навіть не розпочиналися. Тобто, ми заходимо в навчальний рік, а роботи ще тривають. Уявляєте, що таке навчальний процес, коли діти повинні вчитися, а поруч хтось там фарбує чи вікна міняє, це нонсенс.

І чи є конкретно цифра, скільки таких грошей утрималися, тобто, десь вони завислі, так і не дійшли до кінцевої мети?

Цю суму ми зараз вираховуємо і ми хочемо, щоб остаточну оцінку дали правоохоронні органи. Всі факти, ми їм зараз направили, будемо чекати оцінку.

Ексклюзив. Як партії нажилися на дітях. Віктор Таран.

Новости партнеров