Ексклюзив. Як партії нажилися на дітях. Віктор Таран.

Среда, 31 августа, 2016 в 20:21, размещенно в Деньги, Политика /  882 /  Комментировать

Ексклюзив. Як партії нажилися на дітях. Віктор Таран. Частина 2.

uk real

Ексклюзив. Як партії нажилися на дітях. Віктор Таран.

Сьогодні відбулася прес-конференція на тему «Які партії нажилися на підготовці до навчального року».

Досить цікава тема, як напередодні навчального року, наші славнозвісні політичні партії, нажилися фактично на дітях.

Активіст Громадського антикорупційного руху «Під контролем», політолог Віктор Таран, коментує проведене, досить складне дослідження. І на скільки виявилося, що у нас на місцевому рівні, немає жодної політичної партії, яка б не була причетна до корупції.

Як вам вдалося провести таку складну аналітику?

Дослідження проводилося шляхом аналізу здійснення закупівель обласними управліннями освіти та міст обласного центру, аналізу контрактів та фірм, які їх виграли.

Як показали наші дослідження, ці фірми або пов’язанні з місцевими депутатами представниками політичних партій. Або наближенні до певних політичних партій чи до мерів діючих міст. І станом на сьогодні, ми можемо чітко говорити, що наприклад, в Херсоні, харчуванням займаються фірми, які наближенні до депутатів з «Батьківщини», в Чернігові депутатів від «Нашого краю», у Львові, це «Самопоміч», в Ужгороді, це члени діючого виконкому, мер від партії «Відродження» і можна продовжувати.

Ексклюзив Таран: Щоб отримати політичну лояльність, мери роздають бюджетні гроші

Таран: Щоб отримати політичну лояльність, мери роздають бюджетні гроші

По суті, мери, таким чином роздають бюджетні гроші для того, щоб отримати політичну лояльність від цих депутатів та і за те, щоб вони голосували за необхідні їм рішення.

Тобто, використовуючи державні гроші, потім партії будуть говорити проте, що це ми зробили чи ми допомогли, чи ми сприяли, голосуйте за нас, може бути і так?

Може бути і так, а може бути, ще й гірше. Тому що, коли ми говоримо про ці цифри, хто де наживався, то ми можемо говорити ще про інше. Що є ризик, що суми будуть використані не ефективно, тому що, треба ж ще заробити і діти не отримають належної підготовки до навчального року. А коли обуренні виборці, прийдуть до депутатів і почнуть питати, хто так зробив? Вони завжди скажуть, винен Київ, дав мало грошей чи ще щось.

Це не правда тому, що після реформи децентралізації, Уряд спрямував на місцевий рівень близько мільярда гривень на підготовку до нового навчального року. Це кошти, які додатково надійшли за рахунок цієї реформи. Тому грошей на місцевому рівні було достатньо. Питання їхнього ефективного використання, цілівого використання.

Але у вас є конкретні цифри по конкретним областям, по конкретним містам, скільки саме, де було розподіллено грошей. Але вони стосувалися найбільш важливих тем, це будівництво, ремонти в школах і саме харчування. Особливо останнім часом на харчуванні дуже зловживають. Тому що, за заниженими або за завищеними цінами купують, а потім діти мають не якісне харчування.

Ексклюзив Таран: На місцевому рівні існують коаліції партії дерибанів

Абсолютно, це дуже погано, тому що, це факт корупції, вони наживаються на наших дітях, а діти є в кожного, це стосується кожного. Власне те, що показало дослідження, корупція прямо пропорційна іменним депутатським мандатам. Тобто, який мер на місцевому рівні, яка в нього більшість, ті місцеві гроші і розподіляють між собою.

На місцевому рівні, у нас по суті існують коаліції партії дерибанів, які заради цього і об’єднуються. І ми адже маємо атипові коаліції. Тобто наприклад, люди, які в Парламенті між собою ворогують, на місцевому рівні, прекрасно сідають та домовляються і розподіляють кошти між собою, а це мільйони гривень.

Ексклюзив. Як партії нажилися на дітях. Віктор Таран. Частина 2.

Новости партнеров