Андрієвський про обгрунтованість тарифів для населення.

Суббота, 9 июля, 2016 в 15:14, размещенно в Деньги, Экономика /  946 /  Комментировать

Блокування трибуни Парламенту через високі тарифи

uk real

Андрієвський про обгрунтованість тарифів для населення.

Говоримо з Народним депутатом з фракції «БПП» Дмитром Андрієвським про ціноутворення тарифів. А також про ймовірне створення ТСК у Верховній Раді, чого так вимагають члени розширеної опозиції, яка була створена у Верховній Раді цього тижня.

У вас Дмитро, як у заступника голови профільного комітету хочеться запитати. Як ви вважаєте, чи обгрунтовані дійсно тарифи, які нині визначили для українського населення на житлово-комунальні послуги? Чи все ж таки, доцільніше було б спочатку привести до європейського рівня зарплати і пенсії, а потім до європейського рівня піднімаємо ціни на газ, тепло і решту послуг?

Давайте Уряду чітко казати де брати гроші

Щодо європейських заробітних плат і пенсій. Мені, як депутату мажоритарнику, дуже б хотілося проголосувати постанову, чи може відповідний закон. І призначити всім громадянам України пенсії, що найменше 500 євро, а мінімальну заробітну плату 1000 євро.

Дмитро Андрієвський

Але ми ж розуміємо, що сьогодні в умовах, по-перше війни, в умовах не конкуренто спроможної економіки, ми не можемо собі цього дозволити. Давайте Уряду чітко казати де брати гроші.

А дозволити собі такі субсидії? Таку шалену кількість адресантів субсидій, ми можемо, чи ні? Пан Данилюк сказав, назріває криза, якщо у нас буде така кількість домогосподарств, п’ять, чи сім мільйонів він сказав, будуть отримувати субсидії з підвищенням. То б то виходить, що палка, як то кажуть, на двох кінцях. З одного боку, ще гірше може бути.

Держава зекономила 70 мільярдів гривень

Я ще раз вам хочу навести цифри. У 2013 році, була зовсім інша ціна, у тому числі валютна. Але Нафтогаз України дотувався із Національного Державного бюджету на 110 мільярдів гривен. У цьому році запланована дуже велика сума компенсацій на субсидії. Вона складе приблизно 40 мільярдів. І якщо ми порівняємо 110 і 40 мільярдів, то це зовсім інші речі.

Тобто, держава зекономила 70 мільярдів гривень. Зараз, наскільки мені відомо були переговори Уряду і профспілок. І була домовленість проте, що ще до вересня місяця буде зроблена, ще одна індексація те, що планувалося в грудні. Ще будуть збільшені стандарти. Але сьогодні кратна збільшувати соціальні виплати не можливо. Тому закладається у субсидії.

Зрівнялівка скасована

Люди, які спроможні сплачувати повну ціну житлово-комунальних послуг, коли скажемо, низькі тарифи, це жодного відношення до соціальної справедливості немає. Тому, що невеличка квартира 40 квадратних метрів і палац 1000 метрів, дотуються за рахунок держави. Ми ж розуміємо, які це різні речі. Одна справа наповнювати дешевою водою ванну, інша справа басейни.

Тому, ця зрівнялівка скасована. Тарифи дійсно збільшені. Наскільки вони обгрунтовані? Я скажу так. Я готовий працювати в Тимчасовій слідчий комісії і розбиратися детально. Що до речі і зробили свого часу, коли була створена робоча група в Комітеті і Юлія Володимирівна там, теж брала активну участь. І ми напрацювали низку законів, до речі один з яких був проголосований, на минулому тижні ми проголосували його.

Хочеться від вас ще уточнення. Ви казали, що субсидували Нафтогаз. У 2013 році дефіцит Нафтогазу був 110 мільярдів гривен. А у цьому році, якось рахували скільки може бути дефіцит Нафтогазу, чи ні?

В поточному році дефіцит Нафтогазу очікується близько нуля.

Тобто виходить, що українська держава може собі дозволити субсидувати населення. Адже субсидії можуть бути приблизно, якщо пощастить 40 мільярдів гривень. То виходить, що в три рази менше будемо платити?

Збільшення тарифів привело до того, що приблизно 4.5-5 мільйонів домогосподарств отримують таку субсидію. Різні є цифри, це треба звернутися до Міністерства соцполітики. Але решта сплачують повну ціну.

За рахунок того, що багато домогосподарств сплачують повну ціну житлово-комунальних тарифів. Ми по-перше, прибрали дефіцит Нафтогазу, який раніше фінансувався за рахунок бюджету. І вийшли на покриття 40 мільярдів гривен на субсидії. Звичайно, це величезна сума.

І на наступний рік, є пропозиція частину цих грошей монетозувати, роздати людям у вигляді грошей на рахунки  домогосподарств. Для того, щоб люди могли використовувати ці гроші на заходи по енергозбереженню, на інші витрати. Це буде стимулювати і по збереженню, і по економії ресурсів, і по заходах по енергозбереженню.

Ексклюзивне інтерв’ю телефоном у студію каналу News One, першого заступника голови профільного комітету, Народного депутата з фракції «Блок Петра Порошенка» пана Дмитра Андрієвського.

Новости партнеров