Андрієвський про створення ТСК, щодо тарифів.

Суббота, 9 июля, 2016 в 12:42, размещенно в Деньги, Экономика /  885 /  Комментировать

Дмитро Андрієвський

uk real

Андрієвський про створення ТСК, щодо тарифів.

Чи все ж таки підуть Народні депутати, та представники Уряду на співпрацю? Чи все ж таки буде створено це ТСК, що до тарифів? Спробуємо дізнатися у Народного депутата з фракції «Блок Петра Порошенка» пана Дмитра Андрієвського.

Розкажіть будь ласка по-перше, на скільки ви вважаєте плідною роботу Верховної Ради у перед останній тиждень, перед тим, як ви підете на не тривалі канікули? І по-друге, чи все ж таки створять, чи не створять ТСК, яка не дає працювати Верховній Раді?

Тимошенко: Абсолютно рентабельні, чи до того маразму

Я хочу почати з декількох речей, які стосувалися попереднього вашого обговорення і для громадян України, і для шановного доктора філософії, яка розповідала про житлово-комунальні тарифи, про колапс у сфері ЖКХ. І я як перший заступник голови профільного комітету, хочу навести декілька цифр.

По-перше, у 2013 році дефіцит Нафтогазу, який дотувався з бюджету, ще при тих цінах складав близько 110 мільярдів гривен. В порівнянні з цим, 25 мільярдів субсидій, які були виділені в минулому році, до речі з яких 4 мільярди були перерозподілені на інші напрямки. Тобто, всього використано в цілому 21 мільярд гривен. Воно виглядає однозначно економнім.

Тому що раніше 110 мільярдів з бюджету йшло прямими платіжами на Нафтогаз, зараз 20 мільярдів видається у вигляді субсидій людям. Це перша позиція.

У бюджет закладено чи мало грошей

В цьому році достатньо грошей закладено. Закладено 40 мільярдів враховуючи те, що більшість людей звертається за субсидіями. Ну і слушним є питання монетизації. І над цим вже Уряд працює, працює і профільний комітет. Ми вже наділяємо певне законодавче забезпечення для того, щоб частину грошей надати людям у вигляді платежів на рахунки домогосподарств.

Це дасть можливість людям проводити енергозберігаючі заходи. Тому що енергоефективність, коли людина отримує платіжку, але більшість компенсує держава, вона не стимулює для того, щоб зберігати тепло.

І останнє речення. До запровадження єдиної ціни на газ, ми зараз обговорюємо тому, що до ціни є певні питання. І ми з цим дуже серйозно розбираємося. Але, коли було 4-5 різних цін, то були надзвичайно великі оборудки.

Розкрадання виникали тому, що були різні ціни

І от тільки зараз два розслідування, які веде Генеральна Прокуратура про які звітував Юрій Луценко, це по Онищенко і по Злочевському. Вони доводять, що тільки ці дві компанії підозрюються у розкраданні приблизно п’яти мільярдів гривень. Це саме виникало тому, що були різні ціни. І на цих різних цінах, можна було спекулювати. Тобто, це така ремарка.

Що до роботи Верховної Ради. Звичайно я не можу бути задоволений, як працювала Рада. Тому, що фактично плідне працювали лише два дні. Були прийняті важливі рішення, в тому числі рішення, щодо нормалізації ситуації в житлово-комунальному господарстві. Були прийняті закони, щодо соціального захисту. Але те, що блокується Верховна Рада, я впевнений, що це звичайно негативно.

Що до ТСК. Ми на фракції обговорювали це питання і я впевнений, якщо буде згода з фракціями, які сьогодні блокують Парламент, то ми можемо це питання ставити на голосування. І я наприклад, як перший заступник голови профільного комітету дам згоду такої Тимчасово слідчої комісії працювати. Тут я не бачу жодних застережень.

Ексклюзивне інтерв’ю телефоном у студію каналу News One, першого заступника голови профільного комітету, Народного депутата з фракції «Блок Петра Порошенка» пана Дмитра Андрієвського.

Новости партнеров