Долар почав стрімко дорожчати на валютному ринку. Олександр Охріменко.

Среда, 16 ноября, 2016 в 10:48, размещенно в Топ-экономика, Экономика /  1519 /  Комментировать

Долар почав стрімко дорожчати на валютному ринку. Олександр Охріменко.

uk real

Долар почав стрімко дорожчати на валютному ринку. Олександр Охріменко.

Валютний ринок продовжує штормити. Національний Банк України, на сьогодні 16-те листопада, послабив курс гривні до 26.01 гривень за долар. Тим часом, бізнесмени вже закладають у свої товари цілих 27, а то і 30 гривень за долар.

А на чорному ринку утворився дефіцит валюти. Люди скуповують долари, а здавати не хочуть. Списують все на те, що на ринку паніка. Всі бояться, що Сполученні Штати Америки вже не будуть допомагати нам.

Найдорожче долар буде перед Новим Роком. Потім курс опуститься, а в лютому знову підніметься, кажуть на чорному ринку. Економлять зараз бізнесмени практично на всьому. У салонах краси, французькі та американські препарати замінили на дешевші корейські. Товари здебільшого почали продавати по передоплаті.

Загострення політичної напруги викликає «нервозність» на валютному ринку.

Загострення політичної напруги викликає «нервозність» на валютному ринку.

Експерти кажуть, що резерви НБУ після траншу МВФ вичерпалися. Наступного траншу поки не передбачається, тому підвищення цін неминуче. У Нацбанку твердять вперто інше. Міжбанківський валютний ринок України тисне політична не стабільність. А подальша дестабілізація ситуації, загрожує розгойдуванню курсу гривні і відповідними негативними наслідками для економіки України.

Заступник голови Національного Банку Олег Чурій повідомив:

Україна продовжує отримувати значні надходження валютної виручки від експорту зернових та олії, а «нервозність» на валютному ринку, нівелює вплив цих сприятливих чинників.
 — Олег Чурій

Також він додав, що в такому падінні гривні вина політична не стабільність ситуації в країні.

Економіст Олександр Охріменко, щодо ситуації, яка склалася на валютному ринку.

Чого ж нам чекати далі у зв’язку з такою ситуацією з доларом?

На офіційному ринку, чи на не офіційному?

На офіційному.

Гонтарева змінила методику розрахунку курсу гривні.

Гонтарева змінила методику розрахунку курсу гривні.Гонтарева змінила методику розрахунку курсу гривні

На офіційному будуть малювати курс і далі. Ви ж знаєте, що зараз витворяє Гонтарева. Вона поміняла методику розрахунку курсу і просто малює курс, який їй потрібний. І розповідає про реформи, про успіхи і так далі. А ринковий курс дійсно відрізняється.

Крім цього, звертаю вашу увагу, скільки ж хлопці заробляють завдяки Гонтаревої. Купують по офіційному курсу, продають на чорному ринку на гривню, мінімум більше. І тепер запитання, а хто цю гривню в карман вложить? І от завдяки цьому, ми бачимо дійсно валютний ринок. Скажемо так, Гонтарева знов дала можливість валютним спекулянтам і собі рідній, заробити.

Коли розробляли бюджет на наступний рік, то максимальна цифра була закладена у 27 гривень за долар. Що тепер буде відбуватися вже, у зв’язку з такою ситуацією, будуть переглядати основні положення бюджету  і взагалі, як можна без цього тепер?

У нас немає такого орієнтира. При розрахунку бюджету використовується умовний показник. У нас не існує такого показнику, як курс долара на наступний рік. А умовний показник можна було взяти і 21, і 22 гривні за долар. Не звертайте увагу на показник, який використовують просто для розрахунків. Його можна було взяти любий.

МВФ зараз використовує 15.47, щоб ви знали, коли рахують наш баланс, ну і що з того? У нас не існує показника в бюджеті курс. У нас курс, якби ринковий, він може злітати, падати, а бюджет використовує просто для розрахунку один із показників.

Новости партнеров