Ексклюзив. Дяченко про зростання тарифів на електроенергію. Частина 2.

Четверг, 1 сентября, 2016 в 17:06, размещенно в Топ-экономика, Экономика /  1126 /  Комментировать

Ексклюзив. Дяченко про зростання тарифів на електроенергію. Частина 2.

uk real

Ексклюзив. Дяченко про зростання тарифів на електроенергію. Частина 2.

Чи знайдуться гроші, щоб оплатити електроенергію? З 1-го вересня вже зросли тарифи на енергію для населення в середньому на 25 відсотків. З 1-го вересня 2016 року згідно з постановою Нацкомісії по здійсненню державного урегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг від 26-го лютого 2015 року.

Що це для нас означає, розповість експерт з питань енергетики Сергій Дяченко.

Про електрокотли, як ви гадаєте, масово буде замінна відмова від електрокотлів на котли побутового палева? Видаються якісь кредити, а чи можуть їм скористатися українці на установлення котлів твердопаливного палева?

Кредити, розуміється на заміну газових котлів твердопаливними, а не електро. Якщо вже електрокотел стоїть, особливо, якщо бойлери стоять на багатоквартирних будинках, то там вихід накопичувальний прилад і перехід на багато зонний облік електроенергії. Тобто, виробництва тепла в ночі з накопичуванням і видачей в день. Но це такий вихід, який може заощадити до 40-50 відсотків на теплі, а це зараз будуть серйозні цифри. А програми нема на заміну електрокотлів. І до речі, їх не так багато стоїть.

Що ви прогнозуєте на зиму? Була інформація про те, що є проблеми в атомній енергетиці, но ще поки що не зрозуміло, як будуть працювати ТЕС, запаси вугілля чи антрацитової, чи газової групи. Ви можете спрогнозувати, чого чекати? Чи можливі відключення взимку?

Дяченко: В ДТЕК не збираються модернізувати свої електростанції

Дяченко: В ДТЕК не збираються модернізувати свої електростанції

Зараз інша проблема виникла. Компанія ДТЕК робили заяву, що вони не збираються модернізувати свої електростанції. А вони впевнені, що вирішать питання постачання антрацитів на свої станції. Це приватна компанія, примусити їх не можна це робити, тобто переводити на вугільно-газову групу. Вони впевненні, що знайдуть вугілля. Очевидно, що вони, скоріше за все розраховують, що можуть отримувати із зони АТО зі своїх шахт.

Сподіваюся, що буде нормальна зима. Поки що, останні цифри, які були оприлюдненні, щодо накопичення вугілля в доступних джерелах, це десь мільйон двісті чи мільйон чотириста, но треба, щонайменше 2 мільйона. Але, це десь на початку серпня було, в принципі, це нормальний варіант. Були всі можливості до початку опалювального сезону накопичити хоча би 2 мільйони тон. Це такий мінімальний рівень, в 90-ті роки ми приблизно і з такими запасами і входили. Вважалося, що це нормально. Бажано чотири, но це було в гарні роки, коли з економікою країни все було гарно.

Але є інша проблема. У нас зараз перевели відсотків, частка атомної енергетики в структурі виробітку електроенергії і вже важко регулювати енергосистему. Оскільки вона вся робиться тепловими електростанціями, це покриття пікових навантажень і у нас зараз не відключають вільно але страждає якість труб. Тобто, люди жаліються, що в часи пік погано працює або взагалі не працює електрообладнання.

Тобто, якщо сумарна потужність побутових приладів переважає потужність обладнання, яке виробляє електроенергію, падає напруження. І в результаті треба або відключати споживачів, або, якщо так залишити, то будуть аварійні ситуації. Відповідно маємо такі проблеми.

Ексклюзив. Дяченко про зростання тарифів на електроенергію.

Новости партнеров