Ексклюзив. Охрименко, щодо приватизації ОПЗ.

Вторник, 19 июля, 2016 в 16:51, размещенно в Экономика /  1003 /  Комментировать

Олександр Охріменко

uk real

Ексклюзив. Охрименко, щодо приватизації ОПЗ.

Сьогодні на брифінгу, очільник Фонду держмайна Ігор Білоус повідомив, що конкурс на продаж Одеського припортового заводу так і не відбувся, немає охочих купити підприємство. Експертна думка з цього привиду від економіста Олександра Охріменка.

Чому на вашу думку, конкурс так і не відбувся, на продаж Одеського ОПЗ?

На мою думку, просто ніяк Порошенко не може визначитися, кому із олігархів віддати ОПЗ. Коли визначиться, буде конкурс. Я так розумію, багато є бажаючих, конфлікт інтересів. Виходить так, що віддавши одному, входиш у конфлікт з іншим і тоді дійсно це проблема. А формально, дійсно, зробили вигляд, що ніякі заявки не подавали.

Якщо пам’ятаєте, керівник Фонду держмайна колись розповідав нам, що є близько дев’яти заяв. А тепер, дуже дивно, ні однієї заявки.

Він навів такі аргументи, щодо того, чому конкурс так і не відбувся. По-перше, на його думку 45 днів на приватизацію такого заводу, це дуже мало. По-друге, багато інвесторів лише звернули увагу тільки після оголошення. І крім того, борги підприємства перед групою ДФ, це теж суттєвий аргумент, який відлякує інвесторів. Ви що думаєте з приводу таких аргументів?

Охріменко: керівник держмайна, ніколи правди не скаже

Ви ж самі розумієте, керівник держмайна, ніколи правди не скаже. Він дійсно найшов привид, але, що вони не розуміли, коли заявляли конкурс, що 45 днів мало? Розуміли. Це, що я заявив, чи керівник держмайна. А тепер говорить, що проблема. Ще раз, він іще на початку рока заявляв, що є дев’ять бажаючих, провідні американські та європейські компанії.

Але я вам ще раз говорю, це підприємство від дадуть одному з олігархів. Ви ж пам’ятаєте, у 2014-му, у 2015-му хотіли приватизувати, але я так розумію, що конфлікт олігархів дуже суттєвий. Дійсно, складно вирішити, кому із олігархів його віддати. І поки не вирішають, будуть проводити такі конкурси, тобто, безрезультатно.

Ще маємо такі фактори. В червні МВФ і ЕБРР закликало Україну знизити Україну стартову ціну на продаж ОПЗ, яка є 531 мільйон доларів. Потім Соломенський районний суд Києва арештував підозрюваного у розкраданні коштів ОПЗ. Вчора Укртрансгаз відімкнув від газопостачання Одеський припортовий завод.

Як ви думаєте, чи можна стверджувати, що навмисно стартова ціна занижується?

Ще можу доповнити, якщо ви пам’ятаєте, два наших олігарха, теж подали до суду на ОПЗ. На сьогоднішній момент, основна мета олігархі. Дуже дешево купити цей об’єкт. Після цього через офшори, дуже дорого продати росіянам і на цьому добре заробити. Дійсно, там можна дуже добре заробити. Як я розумію, покупець буде, або австрійський, або голландський, а потім через офшори переставить власника.

І о це, є болюче питання, хто заробить? Ну ні як не може вирішитися. Стараються, що б ціна була максимальна низька, ви ж самі розумієте, чим дешевше купите, тим дорожче перепродаєте. Бізнес.

Як ви думаєте, законодавче, можна якимось чином зробити прозорішою процедуру продажу ОПЗ?

В Україні не можлива прозора приватизація, тільки прихватизація

В Україні не можливо. За всю історію України, був один щасливий випадок, це «Криворіжсталь». Усі другі приватизації, це були прихватизації. І я абсолютно впевнений, що на сьогоднішній момент, ніхто навіть не хоче цю прозору приватизацію. І мета дійсно, допомогти одному із олігархів, стати ще багатше.

Можлива, ще ситуація, не виключається, що це ОПЗ можуть притримати до виборів. Поясню чому. Ви самі розумієте, що можна якогось олігарха і його партію купити, за рахунок того, що йому запропонують дешево передати ОПЗ. Це може бути вартим, партія може коштувати цілого ОПЗ, це однозначно.

Економіст, Олександр Охріменко, був на зв’язку телефоном, коментував продаж Одеського припортового заводу, конкурс на який, так і не відбувся. Не виявилося охочих придбати ОПЗ, про це сьогодні повідомили у Фонді держмайна.

Новости партнеров