Ексклюзив. Політолог про тягар тарифів покладений на плечі українців.

Четверг, 21 июля, 2016 в 13:48, размещенно в Экономика /  1253 /  Комментировать

Олексій Толкачов

uk real

Ексклюзив. Політолог про тягар тарифів покладений на плечі українців.

Актуальна на сьогодні тема, соціальна тема. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман збиратиме нараду, що до проблем в енергетиці. Говоритиме про підготовку до осіньйо-зимового періоду 2016-2017. І звичайно, як всі сподіваються, хоч якісь напрацювання, як Влада збирається захищати від тарифного тягаря населення, ми таки від наших посадовців почуємо.

У студії каналу News One, політолог Олексій Толкачов про тягар тарифів покладений на плечі українців, який є механізмом вимивання грошей з бюджету.

Якщо говорити про тарифи, то той тягар, який вже покладений на плечі українців, як то кажуть, готуй сані в літку і розмірковуй, що ти із цим будеш робити. На скільки, це може стати дестабілізуючим фактором вже восени? Особисто ви, як вважаєте, чи зможе Влада захистити кожного українця від тарифного тягаря і контролювати, чи ситуацію в країні?

Захист українців від тарифного тягаря, це питання безпеки Влади

Влада зобов’язана втримати, бо це на сьогодні питання їхньої безпеки. Гройсман сидить прем’єр-міністром і він розуміє, що може бути вже в осені, як вуж на сковорідці. Тому він заявив про підвищення, ще в травні, щоб люди мали можливість поставити електро-бойлери, перейти на твердо-паливні котли в будинках і якось підготуватися, та психологічно звикнути.

На мій погляд, є звісно помилка, що прив’язує прямо до ціни на газ. Зрештою мені, як побутовому споживачу абсолютно байдуже, скільки коштує той газ на світових ринках., якщо я говорю про опалення у своєму будинку. Мені цікаво, скільки має коштувати Гігакалорія теплоти. Якщо теплоелектроцентраль, котельня жеківська, чи муніципальна, не ефективно використовує газ, подаючи мені не достатньою кількість теплоти, то я не повинен платити за той газ, який споживає комунальне підприємство, чи акціонерне товариство і таке інше. Я кінцевий споживач і мене цікавить, скільки я отримаю тепла і за це тепло я готовий платити.

Підняття тарифів – простір для шахрайства

Підняття тарифів – простір для шахрайства

Тобто, треба було ставити ціну на гігакалорію тепла, при опаленні наприклад. Але тоді стає питання, треба ж поставити лічильники. Лічильників немає і мені здається, що ця ситуація з підняттям тарифів, вона дає дуже добрий простір для шахрайства. Коли субсидії з державного бюджету, будуть перекачуватись в приватні компанії за послуги, яке населення насправді не отримує.

Я допомагаю зараз однієї бабусі оформити субсидію. Вона погано бачить і їй потрібна допомога, навіть, щоб заповнити документи. Я ходжу з неї в органи соціального забезпечення і атмосфера там, по-перше жахлива. По-друге, у моєї бабусі немає лічильника на воду. Тому їй нараховують 21 кубометр води на місяць, на одиноку бабусю. Вона цієї води і близько не споживає. Але субсидії їй держава надасть на цей 21 кубометр, якого в реалі немає.

По суті, це механізм вимивання грошей з бюджету. Але Влада потрапила в таку ситуацію, або треба погодитися на такий механізм вимивання грошей, або буде соціальний вибух, на який розраховують деякі політичні сили.

Стосовно соціального вибуху і дестабілізуючих факторів. Тому, що дуже багато людей і експертів говорили про те, що це така бомба уповільнювальної дії. В жовтні вже отримують реальні платіжки по всім, так би мовити параметрам, якраз цього соціального вибуху не уникнути. Будемо сподіватися, що урядовці, щось та напрацюють. Ту інформацію, яку озвучує постійно прем’єр-міністр, що ніхто цього тягаря не відчує, хотілось би дуже насправді вірити.

Між тим, що ми спостерігаємо останніми днями. Такі протестні настрої починаються. Напередодні під будівлею Міненерго страйкували робітники. Вони вимагали тих зарплат і пенсій, соціальних виплат, які відповідають сьогоднішнім економічним реаліям. Сьогодні під Міненерго починається мітинг активістів і учасників АТО. Їх гасло – «Не дамо обміняти життя українських солдат на вугілля».

Новости партнеров