Ексклюзив. Політолог про українську діаспору та угоду вільної торгівлі з Канадою.

Понедельник, 11 июля, 2016 в 15:49, размещенно в Экономика /  1035 /  Комментировать

Ганна Бикова

uk real

Ексклюзив. Політолог про українську діаспору та угоду вільної торгівлі з Канадою.

Відбулася спільна заява для преси та брифінг прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо та Президента України Петра Порошенка

Україна та Канада підписали угоду про зону вільної торгівлі. Перемовини про таку угоду велися протягом останніх п’яти років. Минулого року її було парафійовано і тепер в принципе, настала така історична мить.

Зона вільної торгівлі із Канадою. Йдеться про те, що протягом наступних семи років в’їзні мита для українських експортерів у Канаду будуть становити 0% відсотків. Йдеться про 99% відсотків усіх товарів.

А який ми матимемо зиск з цієї угоди? Чи ці все поліпшить зокрема і ситуацію в український економіці? Про це, ексклюзивно в студії каналу News One, запитаємо у політолога Ганни Бикової.

Що ви знаєте про зону вільної торгівлі з Канадою? Чи дійсно буде користь від цього для української економіки? Я переглядала динаміку за останній рік, у нас експорт у Канаду в два з половиною рази зменшився і сягає трохи більше 30 мільйонів доларів. Це не дуже суттєві цифри для України.

Бикова, щодо угоди вільної торгівлі з Канадою

Я знаю одне, що Канада вже вимагає від України багато законопроектних зрушень, які дадуть змогу реалізувати цю угоду. Канада об’єктивно є досить далеко. І рівень бізнес зв’язків, він є набагато меншим ніж з багатьма країнами Європи, та навіть з Америкою.

Одна з цікавих деталей, що до взагалі Канади то це її рівень заїмо залежності з громадянами. Канада спочатку побудувала таку систему, коли громадяни почали довіряти державі і не спекулювати на багатьох соціальних моментах. Тепер Канада у відповідь довіряє своїм громадянам. Це велика різниця з Україною.

Тобто, ми знаємо, що у Канаді, у громадському транспорті немає контролерів. Ти заходиш і просто кидаєш гроші у скриньку і ніхто їх не перераховує. Якщо ти сьогодні не заплатиш, тоді дозволено заплатити завтра за два квитки. І в інших сферах, також є максимальний рівень довіри держави до громадян.

Бикова про українську діаспору в Канаді

Також, я почула у цьому виступі Президента дуже цікаву деталь коли він дякував український громаді Канади за активність. Оскільки я навчалася в Канаді, це був один із перших міфів, який зруйнувався на очах. Насправді української діаспори у Канаді майже не існує.

Як це? Це наче б то одна з найбільших українських діаспор у світі?

О так. Для мене це був певний шок, як і для інших моїх однокурсників. Я їхала з таким планом, роздивитися цю українську громаду, познайомитися. І коли ти крокуєш Торонтом, найбільшим містом Канади і розумієш, що ти бачиш, китайський квартал, французький квартал. А коли ти питаєш, а де український квартал, на тебе дивляться як на ідіотку. І кажуть, у вас тут діаспори немає, вас дуже мало, ви перевірте інформацію.

І коли я вже спілкувалася з викладачами у своєму університеті, коли спілкувалася з громадянами Канади, вони сказали. Так, ваша держава дійсно будувала цей міф.

Російська діаспора, є набагато більшою в Канаді ніж українська. Українська є дуже малою, не значною і вона локально розміщена на околицях кількох міст.

Все ж таки на вашу думку, зможе Україна скористатися цією зоною вільної торгівлі, аби це дійсно приносило користь в українську економіку і наші товари можна було продавати за вигідними умовами в Канаду?

Це новий шанс для України, для її економічних зв’язків, але цій шанс може бути реалізований тільки за умови такої адаптації законодавства під вимогу Канади, під світові вимоги, якої на разі немає. Поки що сьогодні, це лише дуже красива картинка Порошенка і Трюдо. І нічого окремого сьогодні не зміниться. Тому, що Канада ставить такий рівень законодавчих вимог про який сьогодні не йшлося у виступах, це не вигідно Україні прихвалювати.

Новости партнеров