Ексклюзив. Розенко про нарахування субсидій в Україні.

Понедельник, 12 сентября, 2016 в 11:39, размещенно в Экономика /  1118 /  Комментировать

Ексклюзив. Розенко про нарахування субсидій в Україні.

uk real

Ексклюзив. Розенко про нарахування субсидій в Україні.

Сьогодні, прем’єр-міністр Гройсман, збиратиме нараду, щодо житлових субсидій. А також, сьогодні, Кабмін змінив правила нарахування субсидій працюючим пенсіонерам. Докладніше про це розповість, віце прем’єр-міністр Павло Розенко.

Стало відомо, що Кабінет Міністрів змінив правила призначення субсидій працюючим пенсіонерам, про що йдеться?

Що стосується пенсіонерів, це крок на зустріч тим людям, які вийшли на пенсію. Бо у нас, згідно правил нарахування субсидій, береться дохід людини за попередній рік. І виходило так, що людина працювала, мала заробітну плату. Потім виходила на пенсію і очевидно, що пенсія є меншою, ніж заробітна плата, але субсидія розраховувалася фактично по заробітній платі.

Ми цей нюанс виправили і для такої категорії пенсіонерів буде братися дохід не за попередній рік, а дохід за останній місяць. Тобто, таким чином, ми приводимо до справедливості цю норму. Вона діяла і в минулому році але ми продовжили її і на цей рік.

Питання про більш віддалені перспективи. Вже 15-го вересня мали би в нести до Парламенту проект бюджету на 2017 рік. Зараз, на скільки відомо, дев’ять мільйонів домогосподарств мають отримувати субсидії. Який ваш прогноз на наступний рік і скільки будете закладати в державному бюджеті на субсидіювання на 2017 рік?

На сьогоднішній день, 5.5 млн. українських родин отримують субсидії. 9 млн., це максимальна цифра на яку ми вийдемо, можливо в опалювальний сезон 2016-2017-го років. В бюджет 2016-го року у нас закладено біля 40-ка мільярдів гривень. В зв’язку з тим, що число субсидіантів збільшиться, на 2017-ий рік, буде закладена цифра не менше ніж на рівні 52 мільярда гривень.

Дуже багато з цього приводу розмов та спекуляцій. Можете гарантувати, що всім вистачить субсидій і не буде практики скасування субсидії за дорогі покупки і тому подібне? Тому, що цифра 52 мільярда, чесно кажучи вражаюча.

Ексклюзив. Розенко: Число субсидіантів наступного року збільшиться

Ексклюзив. Розенко: Число субсидіантів наступного року збільшиться

Людей взагалі не повинна турбувати цифра, яка закладається у державному бюджеті України. Це проблеми держави. І ми не будемо проблеми держави перекладати на плечі простої людини.

Якщо не буде вистачати цього ресурсу, ми оперативно зможемо знайти можливість для змін до державного бюджету України. До речі, в цьому році ми це вже зробили. У нас було спочатку 35 мільярдів, потім ми вийшли на інший графік підвищення цін. Зрозуміло, що цієї цифри нам не вистачить і внесли, ще 5 мільярдів. Верховна Рада підтримала і сьогодні, це вже 40 мільярдів гривень.

Тому, проблем я думаю не буде, процес оформлення субсидій іде досить організовано, навіть більш організовано ніж в минулому році. Тому я думаю, що турбуватися не варто.

Віце прем’єр-міністр України Павло Розенко, ексклюзивно про плани на наступний рік. 52 мільярда гривень планують закласти в бюджет на 2017-ий рік, на субсидіювання.

 

Новости партнеров