Ексклюзивне інтерв’ю із економістом Олександром Охріменком, щодо курсу гривні.

Суббота, 13 августа, 2016 в 12:00, размещенно в Деньги, Экономика /  1487 /  Комментировать

Ексклюзивне інтерв’ю із економістом Олександром Охріменком, щодо курсу гривні.

uk real

Ексклюзивне інтерв’ю із економістом Олександром Охріменком, щодо курсу гривні.

Ми бачили проект майбутнього бюджету України на 2017 рік. Там закладені серед основних фінансових показників, долар по двадцять сім гривень двадцять копійок, як очікують в Уряді. На вашу думку, як реалістичний цей прогноз і оптимістичний він, чи песимістичний?

Охріменко: Якщо у 2017 році курс буде 25, Уряд за це відповідати не буде

Це просто розрахунок. Звертаю вашу увагу, для того, щоб розрахувати бюджет, потрібний якійсь індикатор. Ми заклали 27.2, могли б закласти 30, а могли б 25, це немає ніякого значення. Якщо навіть у 2017 році курс буде 25, ну так і буде. Уряд за це відповідати не буде. Якщо буде 35, знову скажуть, що помилилися.

Ви напевне забули, що в свій час, коли ми ще на 2015 рік закладали курс 17? Хто про це пам’ятає? Ніхто.

На вашу думку, можлива ескалація ситуації навколо Криму. Як вона вплине на економіку України? Чи слід у такому разі бігти до банків, забирати свої гроші, купляти долари і взагалі, що робити?

Охріменко: Ситуація з Кримом ніяк не вплине на курс долара в країні

Охріменко: Ситуація з Кримом ніяк не вплине на курс долара в країні

Я вважаю ніяк не вплине, тим паче бігти забирати. Я розумію, що політики у нас люблять шоу. Тим паче, якраз шоу, щоб не говорити про економіку, нажаль. Замість того, що зараз поговорити проте, що відбувається з тарифами ЖКХ, що відбувається з Банківською системою, із заробітною платою. Нам пропонують дешеві шоу.

Люди добрі, невже вам, ще не надоїли ці дешеві шоу? Вони по говорять, по заявляють. Потім пройде місяць-два і ви скажете: «а що це було? А да, це було». Люди добрі, звертайте увагу, що відбувається з вашим гаманцем.

Охріменко: В Україні є чимало економічних і соціальних проблем, окрім Криму

На сьогоднішній момент я бачу, що долар пригнув, але я знов ж таки всім українцям наголошую. Якщо ви валютний спекулянт, то спекулюйте. Якщо ви це не вмієте і боїтесь ризикувати, то не вв’язуйтесь в ці ігри. Тому, що люба гра з валютою, це ризик. Однозначно гарантії не буде, може бути як плюс, так потім і мінус.

У мене всі мої фінансові збереження знаходяться у гривні. Правильно це, чи все ж таки треба їх переводити у валюту?

Однозначно не правильно, це Україна. Мінімум 50 процентів у валюті і 50% у гривні, це, як база. Можете для себе трошки міняти, 75% у валюті і 25% у гривні, але навпаки. Це, як ви хочете. Але однозначно в Україні при цьому хаосі не можна тримати гроші в гривні. До 2013-го можна було, зараз не можна.

Олександр Охріменко, економіст, говорив з приводу економічної ситуації в Україні. Проте, з чим пов’язано те, що долар знову подорожчав. І чи слід очікувати подорожчання американської валюти і в найближчому майбутньому українцям.

Новости партнеров