Мазярчук про можливість отримати транш від МВФ.

Суббота, 16 июля, 2016 в 12:55, размещенно в Экономика /  737 /  Комментировать

Віктор Мазярчук

uk real

Мазярчук про можливість отримати транш від МВФ.

Економічний експерт Віктор Мазярчук ексклюзивно коментує, щодо внутрішніх проблем України, які стосуються нашої кредитоспроможності, того, що говорять не перший тиждень, про транш від МВФ.

Транш від МВФ буде простіше отримати, чим знизити тарифи на житлово-комунальні послуги? Щодо до чергового траншу, отримуємо ми його, чи все ж такі не отримуємо?

В відповідності до офіційних заяв міністра фінансів, ми очікуємо засідання Ради директорів, десь в кінці цього місяця. А на засіданні Ради директорів буде прийняте рішення про виділення чергового траншу. Скоріш за все, це буде політичне рішення і замість 1.7 мільярду ми отримаємо 1 мільярд.

Чому так?

Є дві позиції, які можна відслідкувати. Перша позиція, це, ви не все виконали про, що було узгоджено. Друга позиція, нам зараз 1.7 мільярдів доларів не потрібні. Нам потрібен транш для того, щоб запустити процес спілкування з міжнародними інвесторами. Для того, щоб відкрити переговорний процес і процес отримання кредитних гарантій від Уряду Сполучених Штатів на те, щоб отримати черговий транш технічної допомоги від Європейського Союзу.

Важливо символічно отримати від МВФ хоча б один долар

Тому, що ці всі речі вони йдуть виключно після того, як МВФ дасть хоча б одну гривню. Нам реально зараз достатньо чисто символічно отримати один долар для того, щоб відкрити всі ці процеси. Тому в даному випадку я думаю, що процес отримання фінансової допомоги від МВФ відбудеться, він буде успішний.

Слід нагадати, що другий перегляд виконання умов меморандуму, він затягнувся з вересня минулого року по сьогодні. Думаю, що зараз буде все добре, тим більше в п’ятницю була дуже цікава дискусія в міністерстві фінансів між командою міністра фінансів і представниками Міжнародного Валютного Фонду стосовно зміни ДФС, визначення певних показників ефективності роботи даного міністерства.

Про це треба говорити більш детальніше тому, що ДФС це зараз кричуща проблема не тільки для українського бізнесу, але це і політична проблема в можливості побудови ефективного бюджетного процесу.

Головне, щоб політичні процеси не впливали на економічну доцільність, щоб не було політизації.

Абсолютно погоджуюсь, але на превеликий жаль такого не буде. Політики завжди буде впливати на економіку, особливо в даному розкладі політичних сил. Від цього ми на превеликий жаль нікуди ні дінемся.

Головне, що би ми у цьому всьому чітко відслідковували, де є економіка, а де є політика.

Абсолютно і знаєте, тут дуже важливо скажем умовно, щоб цих юродивих політиків били по руках, коли вони починають робити речі, які не відповідають суспільним потребам і не відповідають логічним першочерговим задачам, які стоять перед українським суспільством.

Новости партнеров