Новак про банки і можливий успіх української економіки.

Пятница, 1 июля, 2016 в 11:59, размещенно в Экономика /  1236 /  Комментировать

Андрій Новак

uk real

Новак про банки і можливий успіх української економіки.

Голова комітету економістів України, Андрій Новак, коментує затвердження політичного експерту Олексія Гологуцкого, що Гонтарева зробила забагато для очищення та прозорості банківської системи України.

Політичний експерт Олексій Гологуцкий затверджує, що Гонтарева зробила забагато для очищення та прозорості банківської системи України.

Знищення банківської системи України

Я би сказав, що це ні так очищення, як знищення. Тому що, коли ліквідовано більшість банків з втратою більшої частини вкладів, вкладників цих банків. То я не думаю, що це очищення, це скоріше знищення, особливо, це втрати для самих вкладників.

А, щодо гарантування повернення вкладів? У різних банків, є різна політика з цього привиду. Мають навіть бути судові позови вкладників, щодо цього питання. Чи будуть і чи буде успіх у повернені вкладів в тих банків, які ліквідовані?

Буде успіх у окремих в основному крупних вкладників, які знайдуть виходи на власників і на рівні особистих домовленостей доб’ються повернення хоча б частини коштів.

Для всіх Фонд гарантування вкладів лише до 200 000 гривен, то б то все середні і малі підприємці, які мали більші вклади, вони фактично втрачають свої вклади. А Це перш за все втрата довіри до банківської системи, як такої.

Тепер, що до, оприлюднення власників. Як то кажуть, «після бою, руками не машуть». Два роки власники капіталу виводили капітал за кордон. Не боючись того, що так ніхто і не дізнається їхні імена. Тепер коли вони вже це все зробили, вивели капітал, то тепер Національний банк вирішив оприлюднювати імена власників.

Вже пізно, це робити. То б то, більшість тих, що хотіли вивезти капітал, вони за останні два роки вже це зробили. Але для світової спільноти, правильно говорив мій колего Олексій Гологуцкий, це черговий, ніби то позитивний факт.

Знищення банківської системи України

Знищення банківської системи України

Всі засоби хороші, щоб отримати черговий транш від МВФ

І чому він зараз відбувся? Українська Влада робить все можливе і не можливе, красиво на папері, щоб нарешті, як умова швидше, отримати черговий транш від Міжнародного Валютного Фонду. Тому вони терміново ставлять такі різні позитивні галочки, щоб нарешті нам ці кошти дали.

Тобто, це такий скоріше за все, показовий виступ для міжнародної громадськості?

Безумовно, треба зараз показати хоча б якісь показники. Тому з’явилась цифра росту ВВП на 0.1 відсоток, що само по собі смішно.

Вчора з’явилися прогнози від експертів, що до трьох відсотків може зрости ВВП і загалом економіка, вже у наступному році. Як можете, це прокоментувати? Це інформація саме з урядових джерел.

Це може відбутися, якщо буде відповідно стимулююча політика Уряду і Національного Банку. Поки що, від Національного Банку, є лише знищувальна політика у банківський системі, а Уряд досі, хоча новий Уряд вже працює декілька місяців, так і не запропонував, що він збирається робити в економіці. Тому що, та подана бюджетна резолюція, так звана урядом на 2017 рік, вона на стільки не відрізняється від подібних документів попередніх років, що неможна зрозуміти, що цей Уряд взагалі, щось збирається змінювати, чи нічого.

Новости партнеров