Новак про підвищення цін на соціальні продукти.

Пятница, 7 октября, 2016 в 14:03, размещенно в Топ-экономика, Экономика /  1537 /  Комментировать

Новак про підвищення цін на соціальні продукти.

uk real

Новак про підвищення цін на соціальні продукти.

Голова економістів України Андрій Новак в ексклюзивному інтерв’ю прокоментує наслідки після скасування державного регулювання цін.

В Україні на 20% подорожчали продукти після скасування державного регулювання цін.

Ваші спостереження, наскільки насправді з дорожчали продукти? Наскільки цей експеримент вдалий і навіщо взагалі треба його проводити?

Так званні, соціальні продукти, вони в основному входять у три групи. Це,

Соціальні продукти:

1 Хлібно-булочні вироби;

2 Молочні вироби;

3 Круп’яна група.

Велика конкуренція не дасть значно зрости цінам.

Велика конкуренція не дасть значно зрости цінам.

На кожному з цих напрямків, буде трошки інакша ситуація. Чим вища ступень конкуренції, тим менше зростуть ціни. Наприклад, хлібно-булочні вибори. Окрім старих заводів, це хлібозаводи, хлібокомбінати у нас виросло дуже багато приватних хлібопекарень. Також, вже практично кожен супермаркет займається власною випічкою. Тобто, тут конкуренція дуже висока і тому ціни зростуть але незначно.

Інша ситуація в молочній групі. Я думаю, що виробники будуть робити такий маркетинговий хід, при якому, вони трошки прикрутять дозатори і зменшать величину упаковки на 50-100 грам, в залежності від загальної упаковки. Це для того, щоб стрибок цін не був великим або взагалі не було стрибка цін, а просто споживач не зрозуміє в тому, що трошки менше упаковка, а ціна майже та сама.

Я думаю, що щось схоже буде і в круп’яній групі. Так само прикрутять дозатори і там де був кілограм, буде 900-950 грам, наприклад.

Ще, щодо цін. Ваші колеги пишуть, щомісяця ще буде зростати на 5 відсотків ціна в середньому на продукти і цей експеримент триватиме до січня. Ви поділяєте такі прогнози чи ні?

Новак: Продавці залишать старий рівень цін на соціальні але зменшать розмір та вагу товарів

Новак: Продавці залишать старий рівень цін на соціальні але зменшать розмір та вагу товарів

Я не думаю, що тут можна прогнозувати, щомісяця та на який відсоток. Зразу буде стрибок цін від того, що держава відпускає. А далі ситуація вже буде тільки залежати від ступеня конкуренції. Взаємна конкуренція, вона не дозволить ні виробникам, ні торговцям значно піднімати ціни там де дійсно вибір між виробниками.

Наші кореспонденти в Маріуполі та в Вінниці кажуть, на яйця ціна стрибнула, а наприклад куряче філе, без зміни ваги про яку ви казали, було 62 гривень стала 65 грн, батон був 6 грн став 8 грн. Тобто бачим, що реальний стрибок 2-3 гривні. Чи треба для цього зменшувати той дозатор про який ви говорили?

Я вам і говорив, що відразу буде стрибок тому, що відпустили ціни, немає вже державного регулювання і звичайно цим моментом за хочуть скористатись. А далі ціна буле корегуватись, залежати від конкуренції.

Новости партнеров