Що готує українцям пенсійна реформа. Андрій Новак.

Суббота, 13 мая, 2017 в 13:47, размещенно в Экономика /  2029 /  Комментировать

Що готує українцям пенсійна реформа. Новак А

uk real

Що готує українцям пенсійна реформа. Андрій Новак.

Про те, що готує українцям пенсійна реформа, запитаємо у Голови комітету економістів України Андрієм Новаком.

Так що власне нам принесе пенсійна реформа, збільшення пенсій чи пенсійного віку, чи те і те?

Я так розумію, що буде і те, і те але навіть одне з другим це не є справжня пенсійна реформа. Це просто підвищення пенсійного стажу, який анонсував прем’єр-міністр. З мінімального пенсійного стажу 15 років до 25 років для отримання пенсії за вислугу років і поетапне підвищення пенсійного віку.

Пенсійна реформа передбачатиме збільшення пенсій, якщо це не призведе  до поглиблення дефіциту пенсійного фонду.
 — Народний депутат, фракція «НФ», Людмила Денисова.

Денисова-Пенсійна реформа передбачатиме збільшення пенсійДенисова — Пенсійна реформа передбачатиме збільшення пенсій

А справжня пенсійна реформа повинна заключатися в головному, в переході з однорівневої солідарної системи до трирівневої. Другий і третій накопичувальні рівні. Без цього ми ніколи не зможемо вирішити проблему дефіциту пенсійного фонду. В межах солідарної системи, дефіцит пенсійного фонду ліквідувати неможливо ніколи. Скільки б ми не піднімали пенсійний вік і не збільшували пенсійний стаж.

Дуже цікаво, нарешті побачити суть цієї пенсійної реформи. Тому що бачимо, що тема дуже закрита і ідуть тільки окремі повідомлення про окремі наміри. Але, якщо не буде переходу на трирівневу пенсійну систему, значить це не пенсійна реформа, а це фікція. Схожа до того, як у нас подавали реформу на енергоринку і вони звилась лише до підвищення цін, і тарифів.

16-го травня представники МВФ прибудуть до України для узгодження пенсійної реформи — Рева

Це також не реформа, тому треба побачити нарешті суть. А для МВФ важливо тільки одне, покращити платоспроможність державного бюджету. Для цього треба зменшувати різні дефіцити, які покриваються з цього державного бюджету. В тому числі, дефіцит пенсійного фонду. А для нас важливо, зробити перехід з однорівневої солідарної системи до трирівневої. От ці два інтереси треба поєднати.

Власне для українців, які можуть бути підводні каміні у цій реформі, якщо говорити про вже практичні наслідки?

Ексклюзив Новак про пенсійну реформу в Україні

Ексклюзив Новак про пенсійну реформу в УкраїніЕксклюзив Новак про пенсійну реформу в Україні

Практичними наслідками будуть звичайно дуже не значні підвищення пенсій для різних категорій пенсіонерів. Це звичайно не вирішить суті проблеми, у цей термін, в який зараз активно використовується осучаснення. Він запізнився вже на багато років.

Тому що, за попередні 2 роки, навіть 3 роки, у нас була так звана, політика заморожування соціальних платежів, у тому числі пенсій, а ціни не стояли на місці, вони росли. Тільки за офіційною статистикою, даними Держкомстату, за останні 3 роки супутня інфляція понад 100 відсотків. А усучаснюють на 5-10, максимум 15 відсотків. Тобто решта, це є пряме зниження життя наших пенсіонерів.

Новости партнеров