Тарас Чорновіл. Чи потрібно водити кримінальну відповідальність за контрабанду.

Вторник, 31 мая, 2016 в 14:53, размещенно в Экономика /  919 /  Комментировать

У гостях News one Тарас Чорновіл

uk real

Тарас Чорновіл. Чи потрібно водити кримінальну відповідальність за контрабанду.

Глава Государственной Фискальной службы Роман Насыров, предложил вернуть ответственность за контрабанду. По его словам, это вернет ощущение ответственности для контрабандиста и для таможенного инспектора. Речь идет об уголовной ответственности.

Подробности в прямой речи Романа Насырова.

Насіров пропонує повернути кримінальну відповідальність за контрабанду

Ми зараз ініціюємо і прагнемо, щоб повернули кримінальну відповідальність за товарну контрабанду. Бо на сьогоднішній день, це адміністративне правопорушення. Ми хотіли почати з того, щоб в нас була кримінальна відповідальність за контрабанду, що найменш підакцизними товарами. Але взагалі, в тих умовах, в яких Україна знаходиться зараз, варто було би, щоб кримінальна відповідальність поширювалась на всі товари. Можна поставити обмеження по вартості, але важливо зробити так, щоб не тільки митний інспектор, а і порушник, чи це громадянин, компанія, група лиць і навіть водій, який перевозить вантаж і знає, що там є контрабанда. Щоб всі відчували відповідальність.

Насіров пропонує повернути кримінальну відповідальність за контрабанду

Насіров пропонує повернути кримінальну відповідальність за контрабанду

Також голова Фіскальної Служби говорив про те, що в принципі турбує кожного українця. Роман Насіров постійно анонсує податкову реформу, якщо ми говоримо про це, податкові ініціативи, але ж, чи виграє від цього звичайний підприємець, чи виграє від цього суспільство.

195 кримінальних справ стосовно працівників Фіскальної служби. Про це вчора заявив Насіров і за його словами, це сумна статистика. Тобто і тут теж, принаймні за заявами, відбувається якась чистка, як і в Генпрокуратурі.

У гостях News one Тарас Чорновіл. Тарас В’ячеславович, потрібно водити кримінальну відповідальність?

Я розгубився. Пригадую, коли та сама Фіскальна Служба у Верховній Раді, як колишньому депутату на початку 2012 року, приходила і нас переконувала свято, що потрібно декриміналізувати. У нас була кримінальна відповідальність за контрабанду. Я це пам’ятаю, я працював в цій системі і відповідальність існувала. Ми її, ще в тому числі і моїми руками, ліквідували. Декриміналізували на прохання, той самої, Фіскальної Служби.

На сьогоднішній день, та сама Фіскальна Служба каже, давайте її поверніть.

Я думаю, що це механічний підхід, а механічні підходи, ніколи нічого доброго не давали.

Підхід наступний, якщо ви хочете все таки мати кримінальну відповідальність, тут логіка є, то напевне відходьте від масштабів контрабанди.

Умовно кажучи, людина вивозить не задекларувавши дозволено, умовно кажучи, дві пляшки горілки, а у нього там п’ять пляшок. Ви його будете судити, за що? Штраф без конфіскації і нічого іншого, тільки те, що вивозив не законно і заспокоїлись.

Людина вивозить, кажімо 300 кілограмів бурштину, вартість кілька мільйонів доларів. Що за це має бути? За це людина має, вся лінійка цих людей, які до цього приводили, починаючи від тих, хто не законно скуповував цей бурштин у старателів, до тих хто йому загружав у машину, чи запаював якісь тайники і сам водій, мають сісти у тюрму.

Очевидно, що тут фактор великої кримінальної відповідальності повинен бути.

Тому коли перестануть підходити механічно, а почнуть підходити за принципом, важкість злочину має відповідати йому тяжкість і покарання, о тоді буде, щось нормальне.

Новости партнеров