Ексклюзив. Дяченко про зростання тарифів на електроенергію.

Четверг, 1 сентября, 2016 в 16:51, размещенно в Топ-экономика, Экономика /  950 /  Комментировать

Ексклюзив. Дяченко про зростання тарифів на електроенергію. Частина 2.

uk real

Ексклюзив. Дяченко про зростання тарифів на електроенергію.

Чи знайдуться гроші, щоб оплатити електроенергію? З 1-го вересня вже зросли тарифи на енергію для населення в середньому на 25 відсотків. З 1-го вересня 2016 року згідно з постановою Нацкомісії по здійсненню державного урегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг від 26-го лютого 2015 року.

Що це для нас означає, розповість експерт з питань енергетики Сергій Дяченко.

Українці платитимуть більше за електроенергію

Люди будуть платити і заощаджувати чи не будуть платити, який ви розвиток подій можете з прогнозувати?

Люди, які просто споживають звичайні побутові прилади, то 200-300 гривень, я думаю, що більшість людей будуть сплачувати. Хоча звичайно, можуть пострічатися і неплатежі але не такі масові, як наприклад, було в 90-ті. Але подальше підвищення, воно може спричиняти зростання не платежів. Я не прогнозую поки, масових не платежів.

Нові тарифи на електроенергію

Нові тарифи на електроенергію

Нові тарифи на електроенергію

Але в суцільному, якщо говорити про підвищення тарифів на гарячу воду, на опалення і плюс ще, електроенергія. Якщо, велика родина, велика квартира і при цьому можливо низькі температури? Ми спостерігали минулого року, минулої зими, батареї, зокрема в столиці були не такі гарячи, як попередні роки, це було відчутно. І в даному випадку, люди включатимуть електрообігрівачі. От це, якось може вплинути на ситуацію?

Дяченко: Споживання електроенергії за 2-х кімнатну квартиру може сягнути більше 2-х тис. грн.

О це може вплинути. Розумієте, щоб включати активно електрообігрівачі, треба мати внутрішню додаткову проводку, треба вже зараз цим займатися. І я думаю, що найпроблемнішим буде якраз тепло. За двокімнатну квартиру, може сягнути до двох тисяч гривень, а то і більше. О це вже буде дуже проблемно. Це мабуть, що найбільш проблемна стаття витрат на комунальні послуги. Оскільки люди платять одночасно, можливо і за електроенергію буде проблема розрахуватися.

Але ми заторкнули тему технічну, треба вже зараз подивитися, тим хто збирається використовувати елекроопалювальні прилади, то подивитися на проводку внутрішньо домову і лічильники. Тому що, це дуже потужні прилади.

Що можете сказати у разі, що за борги відрізають електроенергію, це як один метод впливу енерго-компаній, як потім повернути цю електроенергію? І в загалі, як себе населенню поводитись?

Дяченко: Краще не доводити до відключення від електроенергії

Це по-перше морока, треба розраховуватись, іти домовлятись, чекати, писати заяву, це займе певний час, а без електрики важко уявити родину, без побутових електроприладів. Тому звичайно, краще до цього не доводити.

А система субсидій, якось розповсюджується в даному контексті? Знову ж таки, повертаючись до не заможних родин.

Проблема субсидій розповсюджується але вона не досконала, нажаль дуже не досконала. За прогнозами, до 60-ти відсотків населення буде звертатися за субсидіями, обгрунтовано звертатися. В принципі, це як вихід з такої ситуації, коли квартплата стане для значної кількості населення не підйомним вантажем. Тому, це один з можливих виходів.

В принципі, є вихід заощадження. Наприклад, лампочки однозначно треба використовувати енергоефективні. Я вчора дивився, значно подорожчали світлодіодні лампочки, люмінесцентні і таке інше.  У кого є можливість, особливо ті, хто використовує електрокотли багатозоного лічильника, то в принципі дорогувато але не так вже не підйомно. Якщо споживається велика кількість електроенергії в родині, то це може бути вихід.

Ексклюзив. Дяченко про зростання тарифів на електроенергію. Частина 2.

Новости партнеров