Формування уряду в суворій українській політиці. Ігор Попов

Вторник, 22 марта, 2016 в 20:51, размещенно в Из блогов, Политика /  1067 /  Комментировать

Ігор Попов

uk real

Формування уряду в суворій українській політиці. Ігор Попов

Процес формування коаліційних урядів в нормальних демократичних країнах — теж справа нешвидка і непроста.


І інколи закінчується неспроможністю сформувати уряд партією, яка зайняла перше місце на виборах. Або неспроможністю сформувати коаліцію в парламенті, що веде до дострокових виборів.

Проте лише в суворій українській політиці формують не уряд під коаліцію, а спочатку шукають красивого премєра, потім під нього формують уряд, вже під це створюють коаліцію, а потім в останню ніч перед голосуванням згадають, що треба ж написати якусь коаліційну угоду і програму уряду. Тому і приносять чергову «мурзілку».

Посада міністра економіки чи міністра фінансів і у західних країнах — шанс зробити правильні паси партійним спонсорам. Але у наших торгах сторони сидять з калькуляторами і вираховують, скільки кеша можна здоїти із тендерів, ліцензій, митниць, держпідприємств. І бариги зупинитися не можуть.

І маю прохання до колег-журналістів: не дзвоніть кожен день із тим самим питанням: ну кому тепер дістанеться потоки із митниці і як проходять коаліційні переговори? Позиція РПЛ незмінна вже пару місяців, вона зафіксована в публічних програмних документах, я її озвучував уже 48 разів. Позиції бариг міняються щогодини, запускаються фейки, прилітають олігархи, дзвонять іноземні лобісти — але коментувати це можуть психіатри і зоологи.

facebook.com


 

Новости партнеров