Ексклюзив. Трюхан про боротьбу з тероризмом у світі. Частина 1.

Понедельник, 18 июля, 2016 в 13:37, размещенно в Мир об Украине /  896 /  Комментировать

Вадим Трюхан

uk real

Ексклюзив. Трюхан про боротьбу з тероризмом у світі. Частина 1.

З чим можуть бути пов’язана збільшена кількість терактів і взагалі ситуація у Туреччині, Єревані, Казахстані, про що усе це може свідчити, що відбувається у нашому світі? Детальніше розповість політолог міжнародник Вадим Трюхан.

Розкажіть будь ласка, що взагалі відбувається у нас, у світі? Сьогодні наприклад, Казахстан такими надзвичайними новинами усіх шокував.

Ті теракти, які ми спостерігаємо останні не лише тижні, а і місяці свідчать про те, що міжнародна система безпеки дає серйозні збої. Більше того, Уряди держав і членів Європейського Союзу і інших держав світу, вони недооцінили рівень терористичних загроз, які на разі існують.

Трюхан: Міжнародна система безпеки дала збій

А ми маємо справу насправді з феноменом, який не має національності, громадянства і якоїсь чітко визначеної, конструктивної мети. Починаючи з моменту, коли було створено Ісламську державу Іраку і Леванту, рівень терористичних загроз зріс в рази. І жодна країна світу, починаючи зі Сполучених Штатів Америки і закінчуючи, тим же Казахстаном чи Францією, не може почуватися у безпеці. Це той, новітній виклик з яким ми маємо зараз справу.

Наразі існує високий рівень терористичних загроз

Остання інформація надходить про те, що Глави МЗС країн Євросоюзу будуть обговорювати найближчим часом і теракт у Ніцці і спробу перевороту у Туреччині. Якщо говорити про терористичну загрозу, перед лицем якої зараз мало держав взагалі у світі захищено. Чи сприятиме, така нинішня небезпечна ситуація у світі, консолідації країн у рамках боротьби із тероризмом? І чи можливо не отримаємо ми найближчим часом, якісь навіть, військово-політичні союзи? Наприклад, між колишніми опонентами.

Перше, що я хочу сказати, це події у Туреччині і теракт у Ніцці, мають абсолютно різну природу. Якщо в Туреччині йде суперництво між шиїтським розвитком держави і більш релігійним, то в Ніцці ми мали справу з брутальним терактом, який абсолютно жодної мети, окрім внести безлад на території Франції і залякати французьке суспільство, немало.

Ексклюзив. Трюхан про боротьбу з тероризмом у світі. Частина 2.

Новости партнеров