Ексклюзив. Трюхан про результати референдуму, щодо виходу Великої Британії з ЄС.

Пятница, 24 июня, 2016 в 13:07, размещенно в Мир об Украине /  957 /  Комментировать

uk real

Ексклюзив. Трюхан про результати референдуму, щодо виходу Великої Британії з ЄС.

Більшість британців висловилась за вихід з Євросоюзу

На 10 годину ранку, враховано 72.2 відсотки голосів, 51.9% британців висловилось за те, аби Британія вийшла із Євросоюзу.

Які наслідки, це матиме для ЄС, які для України, розповість політолог-міжнародник Вадим Трюхан.

Розкажіть будь ласка, особисто для вас, такі результати прогнозовані? Тому що, проти те що, згідно з останніми опитуваннями Financial Times і ще перед голосуванням, десь було приблизно 50 на 50. Але, більшість експертів зходилися на тому, що все ж таки, більшість проголосує проти виходу Британії із Євросоюзу. От результати зараз показують зовсім інше.

Щойно оголосили вже офіційні результати і вони підтвердили найгірші побоювання. Дійсно, більшість британців проголосувало за вихід Великої Британії з Європейського Союзу, то б то, це вже факт, який відбувся.

Велика Британія підтримала вихід з ЄС

Велика Британія підтримала вихід з ЄС

Стосовно очікування, оптимістів і песимістів. З одного боку, такі результати були цілком прогнозованими. Але з іншого боку, ні у Євросоюзу, ні в світу загалом, немає плану Б. Що робити в разі, якщо Британія дійсно прийме рішення вийти з Європейського Союзу. І от в цьому контексті, ці результати, зокрема їх офіційне оголошення, стали абсолютною несподіванкою.

Європейський Союз вступає в фазу турбулентності

Ми бачили з ранку, що вже майже на десять відсотків впав курс фунта стерлінга. Зараз ми можемо очікувати, що на всіх провідних Фондових біржах будуть падати акції провідних британських компаній, а потім і європейських.

Насправді, Європейський Союз вступає в фазу турбулентності, в кризу прийняття рішень. До чого вона призведе, зараз абсолютно не реально спрогнозувати, бо це безпрецедентний випадок.

В 1975 році Великобританія вже проводила такий референдум, але тоді було прийняте виборцями рішення про те, що ця країна залишається в Європейському Союзі. А на разі, ми маємо перший прецедент, коли з Євросоюзу, найпотужнішою в економічному і політичному плані потуги в світі, виходить наскільки ключова для ЄС країна.

Штайнмаєр: це сумний день для Європи і Британії

Серед основних кредиторів і донорів у Євросоюзі, також Франція і Німеччина. Франк-Вальтер Штайнмайєр вже назвав цей день, найсумнішим для ЄС і Британії, а від Франції навіть почали лунати заяви проте, що мають і там провести такий референдум, чи залишатися Франції у ЄС, чи все ж таки вийти. Зокрема, Маріїн Ле Пен, лідер партії «Національний Фронт» у Франції.

Які перспективи у цьому ключі? Наскільки розвал Євросоюзу запустила Британія? Чи це все ж таки Британією обмежиться?

Ви правильно зазначили, що Великобританія є одним з ключових фінансових донорів Європейського Союзу. Наприклад, у минулому році, чиста сума внеску Великобританії склала понад шість мільярдів фунтів стерлінгів, в поза минулому році, біля 4.5 мільярдів. І перше з чим зараз зіткнеться Європейський Союз, чим замістить джерело поповнення свого бюджету, яке зараз по суті втрачено. Це перше.

Друге. Заява Маріїн Ле Пен боюсь, що лише перша ластівка. Можемо почуть вже перші заяви і збоку Греції, яка вже давно займає таку, помірковану позицію, стосовно свого майбутнього в Європейському Союзі. І стосовно деяких інших держав, Італії, Іспанії, та інших. Більше того, не зрозуміла, як себе зараз поведе Ірландія. Адже, частина ірландської нації перебуває у складі Ірландії, а частина у складі Великої Британії. І у ситуації, коли частина нації виходить із ЄС, що робить інший частині, яка в Ірландії.

Наслідки Brexit для ЄС і Британії

Наслідки Brexit для ЄС і Британії

Тому боюсь, що це лише перша ластівка, дійсно можуть далі мати місце інші референдуми. Але крім того, ми можемо ще зіткнутися з ситуацією, коли в самій Великій Британії, деякі нації, теж не погодяться з цим прийнятим рішенням.

Шотландія хоче залишитися в складі ЄС

Наприклад, таж Шотландія. Вона показала, що там величезна перевага сторуників залишення у Європейському Союзі. І от вони, можуть зараз поставить питання про референдум, стосовно виходи з Великої Британії. Що би потім повернутися до складу Європейського Союзу в якості незалежної країни.

То б то, повторюся, зараз ми стоїмо на передодні турбулентного періоду, який спричинений з певною безвідповідальністю популістичного плану політиків, які як раз призвели до такої ситуації, через проведення цього референдуму Brexit.

Які наслідки, це матиме для України і зокрема, як позначиться на курсі євро, наприклад?

Я не очікує, яких ось гарних наслідків для України. Тому що, концентрація уваги зараз в Європейському Союзі, переключиться кардинальним чином на вирішення внутрішніх проблем, пов’язаних з виходом Великої Британії. Це по перше.

Нафта впала на 6% на підсумках референдуму, щодо Brexit у Британії

По друге. Ми зіткнемся з ситуацією, коли будуть значні коливання світових валют. І при чому не тільки фунта і євро, а і долара. У ситуації, яку ми зараз маємо, можуть виграти треті країни, Російська федерація, Китай, Індія.. Які по суті, зацікавлені в тому, щоб Європейський Союз був ослабленим. Адже він є політичним і економічним конкурентом цім країнам. Але, тим не менше, в будь якому випадку, Україні треба концентруватися на собі і розвивати вже в цій ситуації, двосторонні відносини з Великою Британією і більше концентруватись на двосторонніх відносинах з державами, членами ЄС, які є ключовими партнерами України.

Політолог-міжнародник Вадим Трюхан, ексклюзивно телефоном у студію News One, коментував останні результати референдуму Brexit.

Новости партнеров