Ексклюзив. Хара про можливість повернення Росії до G8.

Среда, 31 августа, 2016 в 17:26, размещенно в Актуальное, Мир об Украине /  1490 /  Комментировать

Ексклюзив. Хара про можливість повернення Росії до G8.

uk real

Ексклюзив. Хара про можливість повернення Росії до G8.

Учасники Великої сімки, готові обговорити з Росією її повернення в G8 в разі прогресу на Донбасу і у Сирії, заявив Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер в інтерв’ю німецькому виданню.

Експерт, політолог міжнародник Олександр Хара, коментує останні події, що стосуються можливої зустрічі Путіна з Меркель та Оландом, під час Саміту Великої двадцятки. А також, щодо можливого повернення Росії до Великої вісімки.

Чому виникає така розмова, відносно повернення Росії до G8? Чи вони використовують цю солодку цукерку для того, щоб спонукати Росію, щось робити? Як ви це взагалі можете оцінити?

Почнемо з того, що це не вся Велика сімка запросила Росію для такого діалогу, а це було висловлено міністром закордонних справ Німеччини. Він відомий русофіл і йому звичайно кортить знов повернутися до справ, як завжди.

Звичайно, що слід оцінити цю заяву. Він вперше пов’язав дві речі, Україну і Сирію. По-друге, він фактично визнав, що прогресу на Донбасі немає, бо раніше він казав, що стакан більш, як на половину повний, а ніж пустий. Тобто це, позитивна річ.

А негативна річ в тому, що Росію вигнали з Великої вісімки не за Донбас, а за окупацію Криму. Крим звичайно, що залишається окупованим і ніхто не каже, що Росія повернеться, поки Крим окупований.

Ексклюзив Хара: G8, є клубом заснованим на ліберальних правилах

Ексклюзив Хара: G8, є клубом заснованим на ліберальних правилах

По-друге, цей клуб є заснованим на правилах і за великим рахунком, правилах ліберальних. Росія, якраз відкидає ці правила і тому, дуже дивно, що Міністр закордонних справ намагається повернути до клубу, який заснований на правилах, які не виконує Росія і руйнує, той світоустрій, якій склався після 1991-го року. Тим паче, що підстав для того, щоб Росія була в Великій вісімці, взагалі немає, бо вона навіть в десятку розвинутіхся за економікою країн світу не входить.

Якщо це просто є намагання заохотити пана Путіна ще раз, ще одною цукеркою, ви правильно це сказали. Але, чи навряд воно вплине на позицію Росії, бо вони вважають, що вони виграють в середній довгостроковій перспективі. Бо зараз міняється господар Білого дому, а наступного року, можливо будуть зміни во Франції і Німеччині. Так що, це напевне політична гра заохотити, з іншого боку, отримати певні дивіденди, адже пан Штайнмайер сподівається, що його партія набере трохи більше і напевне посунить нинішню канцлершу з її посади.

Стало відомо, що не відбудеться тристороння зустріч Путін, Меркель і Оланда, безпосередньо на Саміті Великої двадцятки у Китаї 4-5-го вересня. Відповідно, 4-го вересня Путін зустрінеться з Президентом Оландом, 5-го з канцлером Меркель.

Скажіть будь-ласка, чому зірвалась тристороння зустріч? Чи в такій спосіб європейські лідери відмовилися від подібної зустрічі для того, щоб Порошенко не виглядав у непримітному світлі?

Ексклюзив Хара: Зрив тристоронньої зустрічі – дружній крок наших європейських друзів

Можливо, це дружній крок з боку наших європейських друзів, абсолютно він логічний. А от с точки зору сімки навпаки, нелогічний. Бо Путін з самого початку казав, коли цей так званий, Кримський інцидент був, що нема сенсу зустрічатися у цьому форматі і в загалі, він вичерпав себе. А потім, вони звичайно сподівалися на те, щоб Порошенко не було і великі потуги, як це було в IXX столітті, вирішували за маленькі країни їх долю.

Звичайно, що ні Сполученні Штати, а ні Європейські країни не могли би погодитися. І звичайно, що абсолютно нормально розвести ці питання на двосторонні і провести окремі зустрічі. Так що, це є логічне, дружнє рішення наших європейських партнерів.

Експерт, політолог міжнародник Олександр Хара, прокоментував останні події, що стосуються можливої зустрічі Путіна з Меркель та Оландом, під час Саміту Великої двадцятки. А також, щодо можливого повернення Росії до Великої вісімки.

Новости партнеров