Український Президент винен в провалі референдуму? Ірина Геращенко.

Четверг, 7 апреля, 2016 в 10:57, размещенно в Из блогов, Мир об Украине /  1844 /  Комментировать

Ірина Геращенко

uk real

Український Президент винен в провалі референдуму? Ірина Геращенко.

По — перше і попри все, дякуємо всім тим голандцям, які прийшли на референдум і сказали » ТАК!» . Серед них були і моі друзі та знайомі, які точно знають , що Украіна- це Європа і вчаться в нас мужності, зі своєі ситоі і багатоі краіни захоплюються нашою мужністю. А ми в них вчимося толерантності. В том числі і до іншоі думки, чи позиціі. Хоч іноді так важко іі визнати- цю іншу позицію. Як з референдумом, наприклад.

По — друге, звичайно, це поганий результат. Всі, хто знався на темі референдума, розумів, що він буде негативним. Бо електорат » НІ » був краще мобілізований і апріорі голосував не так проти Угод , як показував » дулю в кишені » самому ЄС: кількість євроскептиків зростає, міграційна криза, терор, економічні проблеми стають дуже серйозними викликами для ЄС. Наступне випробування — це референдум в Британіі… Також важливий фактор — це російська пропаганда та міцне лобі. Серед ініціаторів референдуму і активних агітаторів проти Украіни- чимало давніх друзів Кремля.

Але , очевидно, що ми очікували меньший розрив між НІ і ТАК. На рівні ,максимум, 15 відсотків. І ось це найголовніший виклик тепер і для Украіни, і для Нідерландів, і для ЄС.

Хто винен в такому жахливому розриві? Тут деякі колєги вже написали, що украінський президент. Правда, забули вказати, що по голандському ТБ кілька днів крутили ролик з бійками в ВР, зібраними до купи, в яких активну участь брали в т ч і деякі » оптимісти»… Забули пригадати і свій внесок в руйнування краіни . Але то таке.

Очевидно, що останній скандал з офшорами вплинув на результати , бо був в центрі уваги ЗМІ , в тому числі і в Голандіі. Так само як і всі останні подіі в Украіні- недієздатний уряд, популістський парламент, відсутність критичноі маси відповідальних подітиків і держслужбовців в усіх органах влади, корупція, безвідповідальність, » технократи», які , насправді , облажались і втекли у відпустку, слабаки, недосконала інформаційна політика, відсутність діалогу з суспільством. Це дуже погана оцінка всім , хто має відношення до інститутів влади в Украіні. Ми мали інтенсивний діалог з голандськими колегами всі ці останні місяці і тижні і дуже добре знали настроі. Ще раз нагоолошою, що й самі голандці не приховували- це голосування не лише на питання про Угоду, насправді, це голосування , підсвідомо , єврооптимістів і євроскептиків.

Що робити? Терміново почати працювати. Не ділити портфелі і виміряти в ефірах, зто більше винний в провалах, а почати працювати. Повертати довіру- суспільства і західних партнерів. А з Угодою і безвізовим режимом все буде добре, попри все.

P. S.

Велика подяка всім представникам громадянського суспільства та всім тим, хто в останні тижні активно долучився до кампаніі » ТАК». Попри все, ви зробили колосальну роботу, аби голандці дізналися більше про Украіну і украінців.

facebook.com

Новости партнеров