Дмитро Добродомов о забороні Савіку Шустеру працювати в Україні. Частина 1.

Среда, 27 апреля, 2016 в 11:45, размещенно в Актуальное, Общество /  1670 /  Комментировать

Дмитро Добродомов

uk real

Дмитро Добродомов о забороні Савіку Шустеру працювати в Україні. Частина 1.

Интервью с Дмитрием Добродомовым на канале News One, о запрете Савику Шустеру работать в Украине.

Дмитрий Добродомов входит в число тех депутатов, которые присутствовали вчера на пресс-конференции Савика Шустера, которая была созвана экстренно в 20.30. И так же Дмитрий Добродомов присутствовал в Центре занятости.

Дмитрий, объясните почему можно считать такие действия по указке, а не просто бюрократической процедурой. Получается, что очень быстро все было решено между Центром занятости и Фискальной службой.

Я був вчора не тількі в Центрі занятості, ця бесіда пересунулася в Міністерство соціальної політики, якому безпосередньо підпорядковується Центр занятості.

Чи означає заборона Савіку Шустеру працювати в Україні згортання свободи слова?

Центр занятості два тижня тому видав, я і 10 років поспіль дозвіл на роботу Савіку Шустеру. Раптом через два тижні вирішив звернутися до Державної Фіскальної служби з запитом проте, чи випадково не порушено проти Савіка Шустера кримінальної справи і чи не є він фігурантом кримінальних справ, і чи немає в нього відповідних судимостей.

При чому зробив це в п’ятницю і в п’ятницю вже отримав відповідь. І в понеділок виконуючий обов’язки центрального апарату Центру занятості Сергій Кравченко вже скерував рекомендацію для Київського Центру занятості щоб анулювали цю ліцензію.

І слід зазначити, що керівник Центру занятості зараз перебуває під кримінальним впровадженням, щодо підозри в отримані хабаря. Річ навіть не в тому, а в тому, що саме висувається.

Вчора була доведена пряма маніпуляція, махінація і підлог о чому і вказували вчора керівнику Центру занятості. Який зараз виконує обов’язки ВО.

ДФС сказала, що так, кримінальна справа, яку вони розслідують є по факту. По факту, це означає, що людина проходить свідком, до речі, а Шустер там проходить свідком, де може бути і потерпілим.

І виконуючий обов’язки з Центру занятості, змінюючи слова написав, що проти Савіка Шустера порушена кримінальна справа. А це є повний правовий нігілізм тому щоб було проти має бути оголошена підозра, є така процедура. Тобто це абсолютно грубе порушення, яке підпадає під кримінальну відповідальність для цього керівника, щодо підлогу.

І ми як Народні депутати які вчора були присутні, взяли на себе зобов’язання однозначно зробити повідомлення до правоохоронних органів, щоб вони вже розібралися з цім питанням. І відповідно на основі цього був виданий наказ згідно з постановою Кабінету Міністрів, який регулює питання анулювання ліцензії.

Цікавий ще другий момент, що зрозумівши цю помилку і по суті ми змусили її визнати, а ніхто не відкликав цього листа і не виправляв цю помилку. Находу буквально знайшли іншій привід проте, що роботодавець дав не вірні документи до цього не зазначивши цей факт. Але це повний абсурд, тому що була надана довідка від МВС є така процедура. В довідки зазначено, що людина не є підозрювана у кримінальних справах і немає судимості.

І на запитання що є недовіра до довідки з МВС, вони сказали, що будуть перевіряти. У мене питання, чому за один день коли з Фіскальною службою разом прогортали цю оборудку є достатньо серйозним.

Мій висновок дуже простий. Ми маємо просте, банальне і дуже не безпечне замовлення влади, щодо геноциду свободи слова. І у мене особисто, як у журналіста з багаторічним досвідом і менеджера телевізійника я з цім стикався у 2012 році, це було за часів режиму Януковича. Ти телеканали, які висвітлювали ефективну інформацію теж це проходили і погрози, і маски шоу, і протистояння яким нас тоді намагалися залякати.

Если говорить о студии Савика Шустера, тогда была тоже попытка закрыть студию, но тогда власть отступила хотя это был режим Януковича.

Я б зараз звернувся до усіх журналістів і громадських організацій і тих представників на сьогодняшній день демократичної опозиції. Вчора висловили свою позицію фракція «Батьківщина» та «Народний контроль». Нам сьогодні треба об’єднатися у цьому питанні тому що це дуже тривожний дзвіночок. Так починав Путін в Росії і власне до речі одним із першою жертвою став Савік Шустер, якій за точно такою ж схемою, анулювання дозволу на роботу, а згодом і видворення з країни.

Зрозумійте правильно, от це фейкове анулювання, а це вже факт доведений, є підставою для того, щоб скасувати дозвіл на перебування в країні. Я вважаю. Що ті хто придумав цю схему у владних кабінетах на це і розраховували. І тепер дуже важливий суспільний резонанс і солідарність журналістів.

Я пригадую якою солідарність була тоді, часів режиму Януковича і я з жахом чую, що на погоджувальній раді а Парламенті на минулому тижні депутат від «Народного фронту» від діючої коаліції Сергій Пашінський, заявляю про те, що треба ввести норму кримінальної відповідальності за наклеп. То в мене, ще більше Дежавю, я перепрошую. Депутат регіонал Журавський, тоді цей законопроект навіть в першому читанні. Тоді була солідарність, тоді з’явився рух «Стоп цензурі». Тоді навіть зупинили бажання такої жорсткої вертикалі влади Януковича наїжджати на ЗМІ.

Тобто треба чітко розуміти, що узурпація влади якраз починається з того, що незалежні ЗМІ зникають.

Ось ми бачимо ситуація з Шустером, зараз ситуація дуже напружена. Чекаємо офіційних рішень від Президента, Кабміна і служб які мають із цім розбиратися. Якщо взяти більш ширше. Ми розуміємо, що Кисельов пішов з Інтера, що виникають постійні гоніння навіть не порозуміння з гумористичною програмою «Квартал 95», їх діяльність яка так чи інакше пов’язана із засобами масової інформації і жарти, і висловлювання політиків, і гості політичні і так далі. Тобто свобода думки, свобода слова, що далі?

А далі ми будемо мати те, що зараз є у наших агресивних сусідів в Росії і з чого ми насміхаємось. Далі будуть на екранах свої українські Кисельови, тільки не наш український Кисельов, який зараз на 112 каналі перейшов програма якого теж є відкритим майданчиком, а той російський Кисельов. І це дуже зручно до Влади.

Знаєте, що мене найбільше вражає? Що це роблять ті люди, які в часи режиму Януковича перебуваючи в опозиції мали цю площадку на Шустері, відкриту площадку. Більше того, голова Держави є власником 5-го Каналу, який також, як і той канал, що я очолював, як і TVi зазнавали реальні переслідування і були під загрозою закриття. О це мене вражає, цей цинізм, найбільше на сьогодняшній день що відбувається.

Хочу зазначити, що мер столиці Віталій Кличко запропонував трансляцію на телеканалі Київ, а Порошенко із п’ятим каналом нічого не запропонував.

Я теж був присутнім під час розбору скарги Державної Фіскальної служби студії Савік Шустер, це взагалі нонсенс. Шустеру інкримінують те що він продавав свою програму Першому Державному каналу, який утримується за наші кошти, за заниженою вартістю, тобто за 12 гривень за одну хвилину, а це прейскурант самого Державного каналу.

Тобто, пішовши на зустріч нашому державному каналу, котрий утримується за наші з вами податки, тобто фінансується з бюджету і який до речі купляє всі програми саме за таку вартість, а Шустеру інкримінують те, що це є занижена вартість. Тобто, це є абсурдне рішення..

В той же час Фіскальна служба не звертає уваги, що під час Майдану Шустера показував і 5-ий Канал, який нагадаю належить Президенту. Так от, щоб ви розуміли, 5-ий Канал не заплатив жодної копійки за це. І це не викликає жодних питань у ДФС.

Дмитро Добродомов о забороні Савіку Шустеру працювати в Україні. Частина 2.

Новости партнеров