Ексклюзив. Інтерв’ю з директором Українського центру соціальних досліджень Тетяною Бондар.

Вторник, 30 августа, 2016 в 17:12, размещенно в Актуальное, Общество /  2922 /  Комментировать

Ексклюзив. Інтерв’ю з директором Українського центру соціальних досліджень Тетяною Бондар.

uk real

Ексклюзив. Інтерв’ю з директором Українського центру соціальних досліджень Тетяною Бондар.

Сьогодні громадською думкою цікавилися соціологи і був оприлюднений моніторинг громадської думки населення за серпень 2016 року. Як раз, питали також соціологи про те, що ж думають про реформи українці.

Жоден із напрямків реформ українці не оцінюють сьогодні, як успішний, знов ж таки з огляду на дані соціального моніторингу проведеного з 11-го по 16-е серпня цього року. Од же за ним, жоден із напрямків реформ не оцінюється сьогодні, як успішний. Більш-менш помітні зміни, те що, помітили соціологи і позитивні оцінки діяльності, дають респонденти правоохоронній системі. Також помітна позитивна оцінка реформування Збройних Сил. А найбільш негативно оцінюють дії у фінансовому сектору, у системі охорони здоров’я, у системі освіти і у сфері послуг ЖКХ.

Тетяна Бондар, Директор Українського центру соціальних досліджень імені Яременка, підводячи підсумки прес-конференції, розповідає, кому сьогодні українці більш довіряють.

Ми уважно дивилися конференцію на тему, моніторинг громадської думки населення, як раз за серпень цього року. Особисто ви, резюмуючи, усе те, що пролунало на прес-конференції. Розкажіть, кому ж все ж таки українці сьогодні довіряють?

Бондар: Літом завжди спостерігаються не досить значні коливання рейтингів

На разі, ще складно говорити про особистий комусь рівень довіри. Напевне ми зараз спостерігаємо рівномірний рівень до різних політичних сил та, до різних конкретних політичних діячів. Тому, що це літній період і літом завжди спостерігається начеб то, або за тише, або такі не досить значні коливання, які бувають в різні часи.

Тобто, той з кандидатів, хто найбільш активний в літній період, в того і більший рівень довіри і більший рейтинг. Той хто був менш активний протягом літнього періоду, звичайно має більш низькі показники. Але це пов’язано завжди з такими літніми коливаннями.

Особисто для вас, щось сталось сюрпризом серед рейтингів політиків, серед рейтингів політичних сил, які ви щойно оприлюднювали на прес-конференції?

Для мене наприклад не те, що дивно, але все ж таки я очікувала, що ми отримаємо найбільші рейтинги розвитку реформування тієї ж поліції, військових сил, децентралізації. Якщо ми подивимось, то досить низькі показники, то з десяти, максимум набрала поліція 4,3 відсотки. Це досить мало.

Тобто, розвиток реформ, які би хотілося бачити, якісь дійсні, то населення оцінило досить низько.

А чому ви вважаєте, реформа не вдалася, чи можливо, якось не пояснювали, не розтлумачували усе, що роблять посадовці у цьому напрямку? Знов ж таки, низький рівень довіри до поліції, на скільки це можливо пов’язане із останніми інцидентами?

Опитування у нас було до інцидентів про які напевно я зрозуміла, про які ви говорите, опитування було саме до них. І я думаю, що це пов’язано, знову ж таки, з літнім періодом. Якщо ми будемо проглядати наші минулі дослідження, які проводилися в минулі роки протягом літа, ми теж фіксували певні не стабільні показники. Або якісь не високі коливання до збільшення, або до зниження, яких ось певних показників.

Тому складно проаналізувати чи пов’язано це з рівнем довіри до поліції з останніми подіями тому, що це було до них.

Новости партнеров