Ексклюзив. Інтерв’ю з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном.

Вторник, 26 июля, 2016 в 17:01, размещенно в Общество /  1384 /  Комментировать

uk real

Ексклюзив. Інтерв’ю з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном.

Відбувається Форум із проблематики цифрової економіки. На цей Форум прибув єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер. Також на цьому Форумі присутній міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Ви закликали керівництво «Укрзалізниці» звільнити начальника департаменту планування та контролю за закупівлями, якого затримали співробітники Національного Антикорупційного Бюро. Розкажіть нам якісь подробиці, як далі просувається ця справа?

Омелян: Я вважаю, що в «Укрзалізниці» з’явився фаховий менеджмент

Я би не хотів на пряму втручатися в кадрову політику «Укрзалізниці». Я вважаю, що від не давна ми маємо абсолютно фаховий менеджмент в контексті правління і керівника «Укрзалізниці». Вони собі самостійні дати раду.

В одно час так, цей інцендент ми вчора обговорили. Я сподіваюся, що відповідні висновки із службового розслідування в середині «Укрзалізниці» будуть зроблені. Окрім цього, я наголосив, що кредит довіри теж має свої ліміти і впродовж короткого часу всі помилки, які були раніше, вони вже будуть нажаль причетні до керівництва «Укрзалізниці». Щоб цього не було, максимальне очищення необхідне вже сьогодні.

Омелян: Усі послуги, які надає «Укрзалізниця» мають бути максимально прозорі

Процедури закупівель, процедури модернізації, всіх видів транспортних послуг, які надає «Укрзалізниця», мають бути максимально прозорі. Що приємно і це розуміє так само і пан Бальчун, який один із перших кроків власне робить в напрямку автоматизації, IT- сервіси в усіх ланках роботи цього величезного українського монополіста.

Сподіваюсь, таким чином ми досягнемо власне цієї прозорості, яка необхідна. Алгоритми прийняття рішень, будуть зрозумілі, відкриті для всіх, що буде зручно, як для бізнесу, так і звичайних пасажирів «Укрзалізниці».

Керманич «Укрзалізниці» заявляв про опір реформам. На якому етапі зараз іде реформування самої «Укрзалізниці» і, що вам відомо про те, який цій опір наразі?

Омелян: Вчора відбулася нарада, щодо плану дій з реформування «Укрзалізниці»

Омелян: Вчора відбулася нарада, щодо плану дій з реформування "Укрзалізниці"

Опір традиційний, як і в усіх галузях, які є в підпорядкуванні міністерства інфраструктури, а також в загалом українських державних підприємств тут нічого нового немає. Вчора у нас було детальне обговорювання плану і по реформуванню, радий, що ця дискусія відбулася.

Я думаю після опрацювання кінцевого варіанту такого плану дій, буде доступно в публічному доступі на веб-сайтах міністерства інфраструктури та «Укрзалізниці». Щоб кожен бажаючий експерт, чи звичайний громадянин, міг з ним ознайомитися, зрозуміти, яким шляхом піде реформа, в які строки і що буде зроблено.

В одно час я наголосив також, що питання правління «Укрзалізниці», це питання реформи. Політичний тиск, всі не зрозумілі речі, які коються навколо, це повинна бути моя відповідальність. Їхнє завдання, це реформа і нічого окрім цього. Зі свого боку надаю їм максимальне сприяння, щоб ця реформа була швидкою та якісною.

Стосовно приходу на український ринок лоукостів. Коли найближчим часом їх можна очікувати і власне на яких напрямках, що стосується авіасполучення?

Омелян: Невеликі лоукости вже працюють в Україні, зокрема авіарейс «Київ-Одеса»

Невеликі, так звані лоукости вони вже працюють в Україні, ми бачимо рейс Київ-Одеса, ми бачимо бажання заходити і з боку італійських та інших перевізників. Що до потужних, були проведені переговори, наразі вони попередні, тому я ні хочу коментувати їх результат. Але я щиро сподіваюсь, що 2016 рік буде переламним в цьому сенсі і українці, нарешті зможуть подорожувати і лоукостами також.

Але ключове питання, щоб процес пришвидшився, це підписання угоди про відкрите небо з Європейським Союзом. Я докладу всіх зусиль переконати Брюссель, що цю угоду не обхідно підписати, як найшвидше. Обіцяно нам її було, ще в 2014 році, тому ми повинні дотримуватися своїх двосторонніх обіцянок, Україна до підписання готова.

З’явилась інформація про те, що можуть позбавити ліцензії кілька аеропортів, які зокрема знаходяться у Івано-Франківську, Дніпрі, Запоріжжі, чому і які на це підстави є?

Омелян, щодо інформації про позбавлення ліцензії кількох українських аеропортів

Тут є декілька причин, чому ситуація перейшла за рамки пристойного. В першу чергу ми бачимо не зрозумілі обмеження для польотів окремих різних авіакомпаній в ці аеропорти. Ми не можемо наразі знайти причину. В зв’язку з цим ми попросили три аеропорти надати підтверджуючу документацію.

З іншого боку в нас є дійсно проблема технічного стану злітних смуг. Це вже інша стадія на який ми повинні сконцентруватися. Я сподіваюся, що із запуском агентства інфраструктурних проектів ми зможемо відремонтувати злітну смугу не лише в Одесі, але і інших містах України, які цього потребують.

Водночас ми бачимо, що більше і більше українських аеропортів повертаються в авіацію. Все більше і більше вони пропонують послуги сполучення між рідними містами України. Цю тенденцію потрібно підтримати. Я сподіваюся, що тут якраз блискуче працює державно-приватне партнерство і ми зможемо забезпечити гідну інфраструктуру для польотів українських громадян.

У прямому ефірі був міністр інфраструктури Володимир Омелян, щойно про ситуацію із аеропортами, польотами та реформуванням «Укрзалізниці».

Новости партнеров