Ексклюзив. Павло Петренко про систему електронного декларування. Частина 2.

Суббота, 30 июля, 2016 в 20:37, размещенно в Деньги, Общество /  785 /  Комментировать

Ексклюзив. Павло Петренко про система електронного декларування. Частина 2.

uk real

Ексклюзив. Павло Петренко про систему електронного декларування. Частина 2.

З 15-го серпня має запрацювати система електронного декларування. Чиновників зобов’яжуть декларувати майно з чистого листа. Детальніше про це у коментарі Павла Петренка.

Ще до вас питання, стосовно електронного декларування, з 15-го серпня має запрацювати ця система. Є зокрема аспект, стосовно того, що чиновники будуть декларувати фактично майно, з так званого чистого листа, з 2015 року. Поясніть, чому саме з цього періоду і які небезпеки тут може закладено?

Петренко про електронне декларування майна чиновників

Насправді, декларація буде подаватися тими чиновниками, які займають найбільш відповідальне становище. Мова не йде про рядових державних службовців, які працюють, умовно кажучи, в відділах райдержадміністрації. Мова йде про керівників міністерств, відомств, прокурорів, суддів, Народних депутатів, тобто тих осіб, які займають найбільш відповідальне становище.

Законом було визначено і я вважаю, що це справедливо, що перша хвиля електронного декларування за новою формою повинно бути проведено саме до цих державних службовців. Подається декларація за минулий рік. Але, в зв’язку з тим, що ця декларація вимагає більшої інформації в порівняні з попередніми деклараціями, які подавалися державними службовцями.

Фактично вона є, так званою, першою відправною точкою. Тому, що в цій декларації необхідно вказати повністю свій майновий стан, станом на 2015 рік. В тому числі і про те майно, яке було їм набуто і раніше, в минулі роки.

В електронній декларації слід буде вказати все своє рухоме та нерухоме майно

В електронній декларації слід буде вказати все своє рухоме та нерухоме майно

З’явилися такі нові розділи, як декларування готівки. Якщо готівки більше ніж 60 тисяч гривень, то особа зобов’язана її задекларувати. Ще такі нові розділи, як декларування цінного рухомого майна, чого раніше не було. Умовно кажучи, яких ось дорогих речей, предметів мистецтва, наприклад. І якщо воно коштує понад 125 тисяч гривень, то особа повинна задекларувати це майно.

Що стосується майна, яке було набуто раніше, то особи вказують його за списком і вказують готівку. А фактично вже наступний рік, коли буде подана друга декларація, у антикорупційних органів буде можливість проводити звірку і давати реальну оцінку стилю життя особи чиновника, тим витратам і доходам, які він задекларував.

Тому з 15-го серпня, дійсно починається взагалі новий етап, в контролі за державними службовцями в частині їх статків, доходів і витрат.

Ексклюзивне інтерв’ю з міністром юстиції України Павлом Петренком. Частина 1.

Новости партнеров