Ексклюзив. Петренко, щодо експрес-шлюбів за 24 години. Частина 3.

Воскресенье, 31 июля, 2016 в 11:34, размещенно в Общество /  724 /  Комментировать

Петренко, щодо експрес-шлюбів за 24 години. Частина 3.

uk real

Ексклюзив. Петренко, щодо експрес-шлюбів за 24 години. Частина 3.

Міністр юстиції Павло Петренко ексклюзивно, про запуск пілотного проекту пришвидшеного одруження в прифронтових містах. Функцію реєстрації таких шлюбів планують передати органам місцевої влади.

Ще одна ініціатива чинної Влади, зокрема, щодо оформлення експрес-шлюбу за 24 години. Скільки людей вже скористалось подібною послугою і чи не фіксуєте ви вже таких експрес-розлучень в зв’язку з подібною ініціативою?

Дійсно, така вже назва з’явилася в соціальних мережах. Я б називав оформлення шлюбу без бюрократії і побутової корупції. Тому, що мова йде проте, що ми зробили цей пілотний проект з акцентом на прифронтові міста. З акцентом на Херсон, куди приїжджає дуже багато людей з тимчасово окупованого Криму і на декілька туристичних міст.

Петренко: Ми запустили пілотний проект пришвидшеного одруження в прифронтових містах

Петренко: Ми запустили пілотний проект пришвидшеного одруження в прифронтових містах

Поясню чому. За старими правилами для того, щоб одружитися, необхідно було подати заяву і чекати мінімум 30 днів. Якщо ти хотів це зробити швидше, то треба було йти до відповідної лікарні, чи іншого медичного закладу та отримувати довідку, що ти нібито хворий, або наречена вагітна, або є інші підстави до пришвидшеного одруження.

Уявить собі статистику. З 600-та тисяч шлюбів, які були зареєстровані тільки в минулому році, тільки 150 тисяч пар реєструвалися швидше ніж за 30 днів. Тобто, вони фактично повинні були починати свою сім’ю з того, що платити хабар для отримання довідки. Це ганебно в принципі, коли молоду українську сім’ю, заставляють починати свій шлях з таких речей.

Тому ми розуміючи, що така велика кількість людей реєструється все рівно швидше, ми прибираємо для них цю ганебну побутову корупцію. Хто бажає, той реєструється у той строк, коли ви самі визначили. Хто хоче швидше, реєструється за години, хто хоче почекати місяць, чи більше, це його право.

Що стосується першого міста, в якому ми запустили даний пілотний центр, це був Северо-Донецк. Ми це зробили символічно тому, що дуже багато українських громадян. Які у в зв’язку з війною, вимушені перебувати на тимчасово окупованих територіях, хочуть отримувати легальні українськи документи. Вони не хочуть отримувати документи сепаратистських, так званих ДНР і ЛНР. Дуже складно 4-5 разів їздити через лінію зіткнення, це і певні ризики для життя. Тому ми дали таку можливість, коли люди можуть приїхати і за один, максимум за два дні зареєструвати шлюб.

Буквально одна з перших пар, які були вчора одруженні, я був присутній на цій церемонії, це була молода пара зі Свердловська. Які отримали таку послугу і протягом декількох годин були зареєстровані. Більше того, наречена була вагітна. В принципі вона могла за старою процедурою подати довідку. Але вони принципово не хотіли подавати довідки з тої території, де є помітки, що вони нібито видані в лікарнях ЛНР. І вони через той сервіс. Який ми запустили, отримали легальний український шлюб. Так само. Це можливість для наших бійців АТО зареєструватися швидше і без бюрократії.

Петренко: Ми передамо функцію реєстрації шлюбів органам місцевої влади

Буквально завтра, запускається цей пілот в Одесі. Я дав доручення, щоб в Одесі відкрився відповідний центр. 14-го серпня в Києві, 3-го серпня в Маріуполі і 19-го серпня у Львові. Дуже важлива позиція місцевих органів влади, відповідних мерій, керівників державних обласних адміністрацій. Тому, що наша кінцева ціль з наступного року передати ці функції саме місцевим органам влади. Щоб вони отримували кошти від церемоній і були зацікавлені роботи найбільш комфортну церемонію для тих жителів, які живуть в тому, чи іншому місті.

Тому дуже важливо, щоб у цьому самому пілоті, керівництво відповідних обласних державних адміністрацій проявили себе ефективно, відповідальне і створили гарні, належні умови для реєстрації шлюбів. Міністерство юстиції зі свого боку зробило все. Ми дали доступ до реєстру, наші представники реєстраційних відділів реєструють шлюби. А інша публічна частина і сама церемонія, це блоки відповідальності місцевих органів влади.

Але я переконаний, що цей сервіс буде затребуваний. Дуже багато людей в соціальних мережах пишуть, що вони хочуть скористатись цим сервісом. І це є нормальна європейська практика, коли вільна людина самостійно визначає, коли вона хоче одружитися.

Петренко: В Україні немає процедури експрес-розлучень

Що стосується експрес-розлучення, це міф. Експрес-розлучення, як такого не буде. Є дві ситуації. Перша ситуація коли, наприклад пара, яка немає дітей, яка немає спорів, що до майна, яка приняла спільне рішення розлучитися. На сьогоднішній день вони так само можуть це зробити, через органи Рагсів. Але діють старі інструкції, які зобов’язують цю пару особисто 3-5 разів приходити до Рагсу. Це не правильно, тому ми дамо можливість з осені, щоб ці бюрократичні перепони ми прибрали. Щоб можна було направити свого представника, щоб можна було розлучитися, коли немає ні спільного майна, ні дітей, ні спорів, досить такі комфортно і без принижень.

Що стосується тих сімейних пар, де є неповнолітні діти, де є спір, що до майна, де немає згоди подружжя до розлучення, підхід буде консервативний. Через судові рішення, як це відбувається у всіх цивілізованих країнах.

Новости партнеров