Ексклюзив. Пинзеник коментує про актуальні питання.

Среда, 22 июня, 2016 в 18:09, размещенно в Общество /  869 /  Комментировать

Павло Пинзеник

uk real

Ексклюзив. Пинзеник коментує про актуальні питання.

Народний депутат України, Павло Пинзеник коментує про актуальні питання, знов ж таки і про роботу Верховної Ради під час пленарних тижнів, які законопроекти ухвалюватимуть, на скільки продуктивними ці два пленарні тижні будуть.

Знову піднімається питання по виборам на Донбасі і в зв’язку з візитом глави української держави до Франції, де він обговорював виконання Мінських домовленостей. Також у зв’язку з тим, що найближчим часом відбудуться засідання Нормандської четвірки. Знаємо, що Західні партнери тиснуть на Україну, аби це питання все ж таки було вирішено, аби були проведені вибори. І також кулуарна інформація з’являється про те, що все ж таки у Верховній Раді виписується закон, який би уможливив проведення виборів на окупованих територіях. Чи відомо, щось вам про це?

Пан Роман Семенуха озвучив інформацію, це один із вірогідних сценаріїв, що 14 го липня, може бути проголосовано у Верховній Раді законопроект, який уможливіть проведення виборів на окупованих територіях.

Як би ви могли цю ситуацію прокоментувати?

Предмета для розмови про вибори на Донбасі поки що не бачу

Наскільки мені відомо, той сценарій про який говорить пан Роман, він є, м’яко кажучи, є малоймовірним. Відповідаючи на запитання вашого опитувальника, чи можливі вибори на окупованої території України, я би відповів негативно. Поки ця територія є окупованою, ні яких виборів там не може бути і це є чітка позиція нашої політичної сили. Ніхто з нами ніяких консультацій з привиду можливості на поточній сесії Верховної Ради голосування закону про вибори на Донбасі не проводив. І я в принципі не бачу поки що предмета для розмови. За умови не виконання базових вимог Мінських угод, що до забезпечення безпеки на тимчасово окупованих територіях і встановлення контролю за Східними кордонами України.

То б то, на цій сесії, це питання малоймовірне. До іншого питання, на скільки реально воно буде вирішено, ще на цій сесії Парламенту, це новий склад Центральної Виборчої Комісії. На передодні стало відомо про те, що серед тих одинадцяти кандидатур, була кандидатура Романа Греби, яку ніби то делегував «Народний Фронт». У «Народному Фронті» сказали, що це не їхній кандидат. Також приналежність цього кандидата до «Блоку Петра Порошенка» на передодні у фракції «БПП», теж заперечили.

Пам’ятаємо, що минулого четверга мало за усіма заявами попередніми розглядатися питання Центральної Виборчої Комісії, але так воно і не було винесено до порядку денного. І з’явилася інформація про те, що глава української держави навіть відкликав усі ці кандидатури. Що вам відомо про це і знову ж такі, перспективи оновлення складу Центральної Виборчої Комісії, ще на цій сесії Верховної Ради?

Знаємо, що у нас довибори до Верховної Ради 17 го липня, так от питання, хто займатиметься підрахунком голосів на цих виборах?

Кандидатура Романа Греби, ні є кандидатурою від нашої фракції.

Почнемо з першого питання. Я ж особисто був присутній на засіданні фракції на якому висувалася кандидатура від «Народного Фронту» до складу Центральної Виборчої Комісії і цими кандидатурами були, кандидатури Андрія Магери, Ганни Онищенко і пана Шепілова. Інших кандидатур наша фракція не висувала. Кандидатура Романа Греби, ні є кандидатурою від нашої фракції. Це перше.

Друге. За законом висування кандидатур Президентом, передує консультації з депутатськими фракціями у Верховній Раді України. Наразі, можна констатувати, що такі консультації, якщо вони проводилися яким ось чином, то вони явно були не успішними, оскільки з усіх із трьох наших кандидатур було внесеної тільки одна.

Ми в «Народному Фронті» вважаємо, що Президенту слід було продовжити консультації з депутатськими фракціями, для того, щоб забезпечити позитивне голосування за новий склад ЦВК.

Варіанту, при якому звільняються члени Центральної Виборчої Комісії зі своїх посад, а на їх місце не обираються нові, є категорично неприйнятним і є просто не безпечним для держави.

Пане Павло, як ви оцінюєте шанси того, що ця Парламентська сесія оновить склад Центральної Виборчої Комісії, станом на зараз?

Я вважаю, що тут багато залежить від позиції Президента. Якщо склад його кадрових пропозицій був більшою мірою погоджений із депутатськими фракціями і групами, шанси оновлення ЦВК були би високими. Н разі, до внесення нових пропозицій, оцінювати їх доволі складно. Поки що, я такої можливості з поточним поданням, не бачу.

Ми бачили, як «Народний Фронт» поводив  себе, після того, як був провалений закон по спец конфіскації. Які шанси того, що за ті два пленарні тижня, які залишаються, це питання буде вирішено? Зокрема, як депутати вашої фракції себе поводитимуть при інших голосуваннях за не менш важливі законопроекти, тому що, чули ми позицію зокрема і Максима Бурбака, який говорив проте, що «Народний Фронт» не голосуватиме за жоден документ, поки ось це питання не буде вирішене і проголосоване.

Пленарний тиждень на якому така позиція витримувалась завершився. Перед початком наступного пленарного тижня, у понеділок, фракція збереться і визначить тактику своєї поведінки. Єдине, що можу сказати, що ми будемо послідовні в підтримки законопроекту про спец конфіскацію і будем, і надалі наполягати на його перше черговому ухвалені.

Що із бюджетом, коли ця резолюція буде внесена до Парламенту, чи є у вас якась інформація про це? Тому що, знову ситуація дуже подібна до того, що було минулого року. Чи не під ялинку бюджет 2017 прийматиметься? Коли він з’явиться у Верховній Раді, у вас є якась інформація?

Бюджет 2017 Уряд погоджує із профільними комітетами

Можу лише приєднатися до вашого запитання, запитати в Уряду, коли з’явиться проект у Верховній Раді України. Мене це цікавить не менше, дуже сподіваюся, що це знову не буде під ялинку.

Уряд посилається на те, що там якісь питання він погоджує із профільними комітетами. Ось саме через це, ця резолюція ще знаходиться у Кабінеті Міністрів. Коли комітети вже до консультуються із урядовцями і парламентарії побачать цю резолюцію у Верховної Раді?

Звичайно погоджувати позиції з профільними комітетами, це є робота Уряду і я дуже радий, що вони займаються своєю роботою. Ще їхньою роботою є, виконувати вимогу законодавства, що до термінів внесення тих, чи інших пропозицій до Верховної Ради України.

Коли формувався цей Уряд, на заміну Уряду Яценюка, дуже багато було нарікань від окремих наших в тому числі і колег по коаліції, що до якості роботи Уряду з депутатським корпусом.

Хочеться побачити, наскільки врахували наші попередні критики, як вони говорили недоліки і хотілося би бачити абсолютно чітку роботу в межах законодавства.

Шанси того, що бюджетна резолюцію, ще на цій сесії Верховної Ради з’явиться, високі, чи ні?

Не можу прокоментувати, треба бути спитати у Президента.

Народний депутат України, Павло Пинзеник ексклюзивно каналу News One, коментував про питання, що до виборів на Донбасі, також про те, що треба, аби відбулося позитивне голосування за новий склад ЦВК і чи не буде знов під ялинку, прийматися бюджет 2017.

Новости партнеров