Ексклюзив. Шабунін про заклик Луценка до громадян.

Пятница, 29 июля, 2016 в 16:21, размещенно в Общество /  639 /  Комментировать

Ексклюзив. Шабунін про заклик Луценка до громадян.

uk real

Ексклюзив. Шабунін про заклик Луценка до громадян.

Напередодні, Генеральний прокурор Юрій Луценко звернувся з пропозицією, або з проханням до усіх пересічних українців допомагати у роботі Генпрокуратурі. Зокрема в її очищенні від корупціонерів і повідомляти про не чистих на руку прокурорів. Тобто, про тих у яких підозріло високі статки.

От власне скарги самих громадян, у який спосіб це відбуватиметься і чи принесе це результат? Про це, дізнаємось у Віталія Шабуніна, очільника Центру протидії корупції.

Особисто ви, як вважаєте, це правильне рішення Юрія Луценка долучити громадськість до очищення прокуратури від прокурорів-хабарників, прокурорів-корупціонерів, в саме у такий спосіб, що громадськість буде повідомляти про підозрілі високі статки?

Шабунін про заклик Луценка до громадян повідомляти про забагатих прокурорів

Шабунін про заклик Луценка до громадян повідомляти про забагатих прокурорів

Немає ні якої нової процедури, яку придумав Юрій Віталійович. Все це, красивий піар-захід. Це певна компанія під назвою «анкети доброчесності». В цій юридичній суті, це є не інакше, як звичайною службовою перевіркою. І це раніше можна було без проблем зробити. Не залежно від того, звідки ця інформація потрапляє в Генеральну прокуратуру. Тобто, нічого нового ні відбулося, це по-перше.

По-друге. Критично не правильно перекладати роботу служби внутрішньої безпеки і генеральної інспекції на громадян країни. Я оплачую роботу Генеральної прокуратури своїми податками. Тому їхня відповідальність, очищати систему, а не чекати від мене інформації.

Шабунін: Не можна перекладати роботу Прокуратури на громадян України

Шабунін: Не можна перекладати роботу Прокуратури на громадян України

Я перепрошую, але я не маю доступу до реєстру довіреностей. Я не маю повноцінного доступу, такого, як у них, до реєстру власності. Тому друзі, ви маєте повноваження, ви маєте все, що вам потрібно для очищення прокуратури. Не перекладайте цю відповідальність на громадян. Громадяни відповідальність виконали сплативши податки.

І ще більш важливе. Загалом можна говорити про різні доброчесні анкети та інше. Є предметні речі. Прокурор АТО Кулик. Не громадяни, а антикорупційний орган, у рамках кримінального провадження встановив факт не законного збагачення. Три мільйони гривень майна, лише за минулий рік, які записані на дружину.

Які треба ще докази Юрію Віталійовичу, щоб цю людину викинути з прокуратури? Не посадити, бо цим НАБУ займається в рамках кримінального процесу, але хоча б з роботи вигнати.

Так от, якщо по топ-прокурору, де, є залізобетонна доказова база, зібрана державним органом у рамках кримінального провадження, немає жодної реакції Луценка. То сподіватися, що він буде когось звільняти, хіба яких ось рядових нікому ні потрібних прокурорів. А нічого серйозного, крім піару, від цієї акції не буде.

Пане Віталію, а от дивиться. Заява вчора Генеральним прокурором була зроблена. І відповідно можливо якісь громадяни і почнуть скаржитися. От як ви вважаєте, цей процес, яким чином виглядатиме. Знов ж таки, це будуть повідомлення громадян, які взагалі ніхто не розглядатиме? Чи це буде мати вигляд доносів на неугодних Генеральній прокуратурі, а потому і розбірки з неугодними? Саме у лавах генеральної прокуратури.

Шабунін: Я сумніваюся, що Луценко звільнятиме представників вищого керівництва ГПУ

Давайте, ще раз. У реальності, ця піар-акція називається, службова перевірка. Не важливо яким способом інформація поступає в прокуратуру. Службову перевірку, може ініціювати Генпрокурор, або керівник управління, або Генеральної прокуратури без жодної інформації. Тобто, якщо їм треба когось викинути, це можна робити і з «анкетою доброчесності», і без неї, і з повідомленням людей, і без цього повідомлення. І нічого нового, крім красивої інформаційної картинки Луценко не зробив.

Чому ж таки, на ваше думку, він долучає до цього громадськість? І такий заклик до громадськості, це лише піар? Чи можливо натяк на те, що в нас новостворені антикорупційні органи, які утримуються за рахунок платників податків, тобто українців, не справляються зі своїми обов’язками?

Шабунін: Заява Луценка про перевірку прокурорів на доброчесність – це не більше, ніж звичайна службова перевірка

І іще раз. Є кримінальна справа, в рамках якої є підозра і арештоване майно одного з топ-прокурорів, прокурора АТО. Ця справа, яку веде Антикорупційне Бюро під керівництвом Антикорупційної прокуратури, не Генеральної прокуратури. Тобто, є конкретна кримінальна справа, по конкретному топ-прокурору.

Які мають бути претензії до антикорупційних органів? Новостворених я маю на увазі. От якраз через те, що Юрій Віталійович хоче показати видимість очищення прокуратури і створюються інформаційні приводи. Треба було очищати, а не створювати інформаційні приводи. У Юрія Віталійовича є всі інструменти і без «анкет доброчесності».

Віталій Шабунін, Голова правління Центру протидії корупції, коментував вчорашню ініціативу Юрія Луценко, долучити громадських до виявлення не чистих на руку прокурорів. І таким чином сприяти Генеральній прокуратурі в очищенні її лав від корупціонерів.

Новости партнеров