Ексклюзив. Шевченко, щодо статусу Іванющенка в базі Інтерполу.

Вторник, 7 июня, 2016 в 16:11, размещенно в Общество /  884 /  Комментировать

Юрій Іванющенко

uk real

Ексклюзив. Шевченко, щодо статусу Іванющенка в базі Інтерполу.

Артем Шевченко, керівник Департаменту Комунікацій Нацполіції України, ексклюзивно телефоном, про імовірне повернення до України у результаті успіху, щодо розшуку Юри Єнакіївського, або Юрія Іванющенка.

У МВС запевняють, що Юрія Іванющенка не знімали з розшуку. А в базах Інтерполу змінили його статус на розшук з метою встановлення місця його перебування. Чи дійсно він перебуває у міжнародному розшуку?

Саме так і на це повідомили, на депутатський запит Сергія Лещенко, за підписом начальника робочого апарату українського бюро Інтерполу Василя Неволі. Там чітко було сказано про тещо, громадянин Іванющенко, перебуває в розшуку з метою встановлення місця знаходження. У зв’язку із тим, що термін дії ухвали Печерського райсуду м.Києва про надання дозволу на затримання Іванющенка з метою приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, втратив законну силу восьмого квітня 2016 року.

Відповідно, якщо цей громадянин з’явиться десь і Інтерпол, це зафіксує, він одразу повідомить каналами Інтерполу робочий апарат українського бюро. А він в свою чергу, безпосередньо і дуже чітко повідомить про це, ініціатора розшуку, тобто Генеральну Прокуратуру. Яка і буде далі вчиняти ті дії, які вважатиме за потрібні.

Чому і досі відсутнє рішення українського суду, щодо затримання пана Іванющенка, на вашу думку?

Мені складно коментувати, я не працюю в суді і не відповідаю за це, я працюю в Міністерстві Внутрішніх Справ.

Чи можете ви роз’яснити все ж таки, чи володієте інформацією, де саме реально може перебувати Іванющенко?

Ні, я не володію такою інформацією на даний час.

А на вашу думку взагалі, чому тоді сьогодні пан Лещенко оприлюднив абсолютно протилежну тому, що ви говорите інформацію, за для чого?

Він вже оприлюднив відповідь, яку йому надала група робочого апарату українського бюро Інтерполу Національної поліції, він є у відкритому доступі. Просто він з нього зробив свої висновки на які має право. А я в даному разі роз’яснюю і уточнюю певні позиції.

Адже, громадянин перебуває в розшуку, але з метою встановлення його місця знаходження. За відсутності рішення українського суду про його затримання, відповідно не можна його продублювати вже міжнародній комунікації з Інтерполом.

Тому тут первинне саме судове рішення нашого правосуддя, яке воно є, або якого його немає. В даному разі немає, втратило закону силу. Але в даному разі українське бюро Інтерполу виконує функцію комунікатора. Передача оперативної інформації від Інтерполу до ініціатора розшуку і в залежному боці.

Яка доля може чекати на Іванющенка, якщо таки будуть успішними результати його пошуку? Що його може очікувати при імовірному поверненню до України?

Це залежить від дій Прокуратури, яка є ініціатором його розшуку. Цю інформацію українське бюро Інтерполу отримує каналами Інтерполу і пере дасть ініціатору його розшуку. Вже потім він визначатиме, що робити далі.

Вела розмову, Діана Панченко, News One.

Новости партнеров