Ексклюзив. Шкіряк про загибель журналіста Павла Шеремета.

Среда, 20 июля, 2016 в 11:50, размещенно в Актуальное, Общество, Топ за сутки /  1845 /  Комментировать

Зорян Шкіряк

uk real

Ексклюзив. Шкіряк про загибель журналіста Павла Шеремета.

У 7.45 ранку, у центрі міста вибухнула автівка українського журналіста Павла Шеремета. На місті події працюють поліцейські. Рятувальникам вдалося дуже швидко загасити пожежу, у 7.55 пожежа, яка виникла в результаті вибуху автівкі вже була ліквідовано. Однак, карети швидкої, які прибули дуже швидко, констатували те, що допомогти і врятувати Павла Шеремета вже не можливо.

Хатія Доканоідзе, одною із перших прибула на місце події. Вона заявила те, що розслідування цього вибуху і загибель журналіста, це для неї справа честі. Тому, що Павло Шеремета був для неї дуже добрим знайомим і це була перша людина, який вона дала інтерв’ю.

На прямому телефонному зв’язку, радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

Яка остання інформація у вас є, щодо цього інциденту, який стався сьогодні в ранці?

Ви озвучили всю основну інформацію, я тільки можу, на жаль підтвердити загибель Павла Шеремета. Я також, дуже добре знав цього журналіста, це безперечно трагедія.

На теперішній час, проводяться всі необхідні оперативно-слідчі дії, працюють експерти і в першу чергу зараз задача з’ясувати, який саме спрацював вибуховий пристрій ы визначити його тротиловий еквівалент.

Що стосується попередніх висновків, то спрацював саморобний вибуховий пристрій. Тому я думаю, що найближчим часом, по мірі поступлення інформації, ми будемо повідомляти про всі відповідні події.

Які вже версії розглядають правоохоронці? Це пов’язано із професійною діяльністю Павла Шеремета?

Шкіряк: Основна версія вбивства журналіста Павла Шеремета – професійна діяльність

Шкіряк: Основна версія вбивства журналіста Павла Шеремета – професійна діяльність

Безумовно, в цій ситуації я думаю, що версій буде розглядатися декілька, але основною з них, є безумовно професійна діяльність журналіста.

Хотілось тепер би у вас запитати, наскільки сьогодні в Україні захищенні журналісти?

Я думаю, що тут мова не тільки про журналістів, що мова повинна йти в загалі про загальний захист громадян. Але, якщо говорити особливо про журналістів, які досить серйозно займаються розслідуваннями, то як бачимо, передбачити такі от події, досить складно.

Шкіряк про безпеку роботи журналістів в Україні

Моє глибоке переконання, що сьогодні є над чим працювати, в тому числі, стосовно захисту журналістів.

Якісь новації будуть найближчим часом? Зокрема, що до законодавства, в зв’язку з трагедією, яка сталася? Тому, що у нас дуже багато журналістів, які проводять не залежні розслідування і можуть також бути в небезпеці.

Безумовно, я думаю, що цей випадок, також стане дуже серйозним стимулом для перегляду багатьох положень. На моє особисте переконання і я це вже неодноразово говорив, що принаймні штучно, журналісти розслідувачі мають і повинні мати право на одержання вогнепальної зброї. З рештою, як бачимо, це не завжди може врятувати. Але, найголовніше сьогодні для нас справа честі, як вже казала Хатія Деканоїдзе, обов’язково розкрити цей злочин і безумовно, знайти і покарати винних.

Радник міністра внутрішніх справ, Зорян Шкіряк, коментував загибель Павла Шеремета. Автівка якого, вибухнула на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка у 7.45 ранку.

Новости партнеров