Ексклюзив. Слободян про призупинення Польщею малого прикордонного руху.

Пятница, 1 июля, 2016 в 18:34, размещенно в Общество /  752 /  Комментировать

Олег Слободян

uk real

Ексклюзив. Слободян про призупинення Польщею малого прикордонного руху.

Польща призупиняє малий прикордонний рух для українців, що саме це передбачає коментує помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

З чим пов’язане зупинення малого прикордонного руху, адже відомо, що мешканці західних областей достатньо активно користувались подібними речами. Чим це викликано і чого чекати далі?

Власне на разі можу повідомити тільки те, що ми дійсно отримали інформування від польських прикордонників проте, що по лінії МЗС надійшла нота і відповідно вони в зв’язку з цим повідомляють і нас, проте що, з четвертого липня тимчасово призупиняється пункт 3 статті 1, угоди про так званий, малий прикордонний рух.

Жителі прикордонних районів їздитимуть у Польщу на загальних підставах

Тобто тепер громадяни прикордонних районів, які раніше їздили на пільгових умовах до Польщі, з 4 липня повинні їздити на загальних підставах, тобто мати для цього паспортні документи і візи.

Причини, чому прийняте таке рішення не повідомляється. Сказано тільки що, ця зміна буде діятиме до моменти поки будуть усунуті причини, які до цього спонукали.

Власне кажучи, ми прийняли цю інформацію до відома і зараз намагаємся довести її до максимально великої кількості місцевого населення прилеглих до польського кордону регіонів для того, щоб вони врахували це під час планування поїздок.

Коли ці мешканці будуть проходити на загальних підставах всі ці прикордонні процедури, чи може це негативно відобразитись на пропускній спроможності пропускних пунктів. Адже зараз літній сезон, зрозуміло, що люди їздять до відпусток і тому подібне. Чи очікуєте ви якогось ускладнення роботи держприкордон служби зараз у зв’язку з цим рішенням Польщі?

Для туристів це рішення позитивне

З точки зору комфортності, скажімо так, для туристів, то це рішення швидше навпаки позитивне. Тому що значну частину авто трафіку, який зараз є на україно-польському кордоні, складають саме мешканці прилеглих до кордону районів. Тому звичайно з цими змінами, які вводить польська сторона, трафік на україно-польському кордоні швидше за все зменшиться. Але звичайно для мешканців прикордонних територій буде значний дискомфорт, тому що, багато хто і працює в Польщі і вони вже звикли щодня їздити до Польщі за покупками, чи по яких ось інших справах. І тому для них звичайно, це буде викликати значний і суттєвий дискомфорт.

Коли можна очікувати справді дізнатись про причини того, що запроваджує Польща? Які будуть здійснені заходи Держприкордонслужби для того, щоб роз’яснити всю цю ситуацію?

Я думаю, що про причини швидше варто запитати у МЗС, воно в силу обставин повинно опікуватись цим питанням. Ми же зі свого боку вносимо корективи в організацію роботи наших прикордонних нарядів в пунктах пропуску. І звичайно плануємо заходи про інформуванню населення.

Новости партнеров