Ексклюзив. Сьогодні другі роковини Іловайської трагедії. Довідка про Іловайськ.

Понедельник, 29 августа, 2016 в 11:03, размещенно в Общество /  1015 /  Комментировать

Сьогодні другі роковини Іловайської трагедії. Довідка про Іловайськ.

uk real

Ексклюзив. Сьогодні другі роковини Іловайської трагедії. Довідка про Іловайськ.

Зачистити та закріпити позиції. Таку мету ставила українська сторона перед заходом до Іловайська. Те, що могло стати початком звільнення Донецька, обернулося в одну з найтрагічніших сторінок антитерористичної операції на Донбасі.

«Ми в Іловайську», такими словами 19-го серпня 2 роки тому, почав пост у Фейсбуці комбат «Донбасу» Семен Семенченко. Та поки українські військові марно чекали на підкріплення, ворог нарощував сили і техніку. О той час, як в Києві проходив парад до Дня Незалежності, сто одиниць російської техніки вже підійшли до українських позицій.

Іловайськ опиняється у подвійному кільці

Іловайськ опиняється у подвійному кільці

Через дезертирство батальйону «Прикарпаття» у секторі «Д», лишилося не більше 700 людей. У ніч з 24-го на 25-те серпня, Іловайськ опиняється у подвійному кільці. Генерал Хомчак просить штаб посилити групування, або розірвати кільце оточення, або терміново виходити з котла.

Триматися і чекати підмогу

Усі ці дні, керівництво віддавало тільки один наказ, «Триматися і чекати підмогу». Підмога прибуває, але її недостатньо. І 29-го серпня, Володимир Путін попри всі заяви про не причетність до війни, закликає бойовиків відкрити коридор для виходу українських військ.

Вони погоджуються за умови, що українськи війська будуть виходити без зброї. У тім, зелений коридор виявляється пасткою, яка забрала життя сотень людей. Зараз експерти сходяться на думці, що утриматися в Іловайську в української сторони не було жодних шансів. Та хто безпосередньо віддавав наказ заходити в місто і досі не відомо.

Сьогодні другі роковини відтоді, як трапився Іловайський котел. Сьогодні під Генеральну прокуратуру прийшли активісти зі своїми вимогами. Зокрема, вони наголошують на тому, що як умога швидше до суду мають бути передані матеріали справи по Іловайську.

Новости партнеров