Ексклюзив. Юрист кримінолог про участь ФБР у розслідуванні вбивства Шеремета.

Понедельник, 25 июля, 2016 в 15:51, размещенно в Общество /  856 /  Комментировать

Ексклюзив. Юрист кримінолог про участь ФБР у розслідуванні вбивства Шеремета.

uk real

Ексклюзив. Юрист кримінолог про участь ФБР у розслідуванні вбивства Шеремета.

Важлива тема сьогоднішнього дня, перші дані, щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, саме сьогодні мають надати фахівці Федерального Бюро Розслідувань США. Про це заявив в ефірі одного з телеканалів Генпрокурор Юрій Луценко. За його словами, українськи правоохоронці заслухають висновки вибухо-технічної, та авто-технічної експертиз.

Сьогодні ФБР надасть перші данні, щодо вбивства Павла Шеремета

Особисто ви, як оцінюєте співпрацю українських правоохоронців із ФБР і чи справді вона необхідна? Справді, що українські правоохоронці не могли б розслідувати ефективно цю справу?

За українським законодавством, іноземні правоохоронні органи не можуть втручатися в наше розслідування, не можуть приймати процесуальні рішення. Але, вони можуть надавати консультативну і головне, технічну допомогу.

Маляр: ФБР може надавати нашим слідчим консультативну і технічну допомогу в справі вбивства Шеремета

В зв’язку з тим, що у ФБР більший досвід у розслідуванні подібних вбивств, це нормально, що Україна просить їх долучитися в якості консультантів і надати технічну допомогу. По цій справі доведеться проводити чимало експертиз. І це не секрет, що техніка в Америці набагато краще ніж в Україні, іншого покоління і яка дасть більш точні результати.

ФБР надасть перші данні, щодо вбивства Павла Шеремета

Крім того, Україна є учасником дуже багатьох міжнародних угод про співпрацю у кримінальному впроваджені. Тому абсолютно нормально, це не тільки Україна залучає іноземних фахівців, а і всі країни, якщо відчувають потребу, можуть звертатися по допомогу до правоохоронців інших країн.

Те, що в нас залучені фахівці ФБР, навіть глава української держави говорив про те, що він звертатиметься і до Європолу, аби і вони посприяли українським правоохоронцям також у цьому розслідуванні. Це сприяє пришвидшенню розслідування цієї резонансної справи, чи її розтягне в часі і з рештою ми матимемо ту ж ситуацію, що і з справою Гонгадзе? Дуже багато паралелей починають проводити.

Щоб зняти з себе підозри, Президент залучає до розслідування міжнародні правоохоронні органи

Я вам поясню, чому Президент одразу повідомив про те, що буде вести перемовини з іноземними правоохоронними структурами. Тому, що це тільки в Україні всі говорять про російський слід, а насправді в світі говорять про російський і про український слід, його ж теж не можна виключати.

Тому для того, щоб зняти з себе всі підозри, Президент абсолютно прогнозовано заявив про те, що повинні до слідства долучитися міжнародні правоохоронні органи, просто для того, щоб міжнародна спільнота переконалася, що українського сліду немає. Або, як мінімум зняти підозри з самого Президента.

Я думаю, що він зробив це з саме цією метою. А те, що допоможуть технічно, то я в цьому переконана. Чи затягнеться процес, чи пришвидшить, дуже складно зараз говорити тому, що купа версій і на жодній з них не зосередилися. Єдине тільки можу сказати, що не тільки міжнародна спільнота, а і українське суспільство буде більше довіряти результатам розслідування, якщо до нього все-таки будуть залучені міжнародні правоохоронні органи.

Юрист-кримінолог Ганна Маляр, ексклюзивно телефоном коментувала справу Павла Шеремета.

Новости партнеров