Ексклюзивне інтерв’ю з Головою Одеської митниці Юлією Марушевською.

Понедельник, 1 августа, 2016 в 18:11, размещенно в Общество /  1238 /  Комментировать

Ексклюзивне інтерв’ю з Головою Одеської митниці Юлією Марушевською.

uk real

Ексклюзивне інтерв’ю з Головою Одеської митниці Юлією Марушевською.

Юлія Марушевська, очильниця Одеської митниці, ділиться своїм баченням розвитку і реформуванням такої важливої структури, як митниця.

Нещодавно ви перебували у Батумі, де ви відвідували грузинські прикордонні пункти для того, аби перейняти досвід і прийняти рішення спрямований на розвиток української митниці виходячи з цього досвіду. То, чи були прийняті якісь рішення, чи слід принаймні на вашій. Одеський митниці очікувати ближайшим часом, яких ось кардинальних змін?

Власне сьогодні я приїхала до Києва, щоб розказати про те, що відбувається з реалізацією проекта на Одеський митниці. Як і коли нам чекати автоматизовану митницю. Але нажаль, поки що, результати не дуже втішні.

По ключовим питанням реалізації цього проекту, щодо програмного забезпечення, щодо постанови Кабінету міністрів. Поки що, майже не спостерігається руху. Зовсім якісь мінімальні зміни і нажаль, не зважаючи на всі доручення прем’єр-міністра, всі ті кадрові зміни, так само блокуються в Державній Фіскальній службі.

Сьогодні запрацювало єдине вікно на український митниці. Які переваги отримають прості люди від такого нововведення?

Марушевська про роботу Одеської митниці

Марушевська про роботу Одеської митниці

Справді, єдине вікно, це дуже правильна річ, яка власне об’єднує різні служби на кордоні для того, щоб вони в координованому режимі надавали послугу перетину кордону. Щоб людині не треба було працювати з працівниками різних служб, а щоб відразу через митницю можна було отримати  всі такі дозволи, як ветеринарні, санітарні, екологічні і так далі.

Ми побачимо, як це буде працювати. Тільки сьогодні, я сподіваюсь, в нас вже це запрацювало і я поділюсь робочими моментами, як це все виглядає в реальності. Можливо навіть запрошу приїхати в одеську область на кордон, або в порт, подивитись, як це виглядає в реальності.

Я знаю, що по часу, поки що, воно не таке оперативне, як в світі і не настільки автоматизоване. Але це вже, хороші перші кроки.

Пані Юлія, не секрет, що ви маєте відкритий публічний конфлікт з Головою ДФС Романом Насіровим. На вашу думку, чи реально у таких умовах продовжувати змінювати українську митницю на краще, чи потрібно все ж таки, це питання, як найшвидше вирішувати?

Марушевська: Не зрозуміло, як Роман Насирів і досі може очолювати ДФС

Мені взагалі все одно не зрозуміло, як така людина, як Роман Насіров, яка має стільки негативних відгуків від бізнесу. Щодо не повернення ПДВ, щодо не законних корупційних схем на митниці і досі може очолювати на стільки важливу інституцію в нашій державі.

Так нажаль, це досі не вирішене питання. Єдине, що я бачу, як це зараз розвивається, це те, що десь буквально на тому тижні я отримала четверту догану по рахунку, власне від пана Романа.

І все ж таки повертаючись до теми візиту до Грузії. Які рішення за підсумками от тих зустрічей, свідками яких в тому числі і я був, ви прийняли?

Зараз рішення повинні бути прийняті на центральному рівні. І для того, щоб реалізувати проект, нам потрібно підписати постанову Кабінету Міністрів, щодо запровадження пілотного проекту в Одеський області. Єдине рішення, яке було прийнято, це те, що ми отримаємо аналітичні висновки, щодо того проекту постанови, який ми надіслали.

Новости партнеров