Грищенко про перспективу візиту Порошенка до Малайзії.

Среда, 3 августа, 2016 в 14:00, размещенно в Общество, Политика /  931 /  Комментировать

Грищенко про перспективу візиту Порошенка до Малайзії.

uk real

Грищенко про перспективу візиту Порошенка до Малайзії.

У перше в історії взаємин держав, Президент України Петро Порошенко, сьогодні починає свій триденний візит до Малайзії. Програма поїздки передбачає зустріч Глави української держави із керівництвом країни, підписання низки двосторонніх документів спрямованих на поглиблення співпраці і також українсько-малайзійський бізнес форум, який відбудеться в рамках цього візиту.

Про двосторонню співпрацю двох країн, про перспективи подальших відносин між двома країнами, розповість екс-міністр Закордонних справ України, дипломат та український політик Костянтин Грищенко.

Спрогнозуйте будь-ласка, чого очікувати від сьогоднішнього робочого візиту Глави української держави до Малайзії?

Президент України Петро Порошенко сьогодні починає триденний візит до Малайзії

Президент України Петро Порошенко сьогодні починає триденний візит до Малайзії

Я думаю, що цей візит наддасть поштовх розвитку економічних зав’язків, перш за все. Оскільки у нас особливо немає політичних інтересів. Разом з тим думаю, що Президент буде ставити питання про підтримку наших ініціатив, нашої позиції в рамках міжнародних організацій. Перш за все в ООН.

Дійсно, таки візити, є надзвичайно корисними і потрібними. Думаю, що це позитив, що за два роки нарешті був здійснений візит в регіон, який динамічне розвивається і де є перспективи входження наших компаній на місцеві ринки.

Для України і для Малайзії, є одна велика спільна тема і водночас проблема, це розслідування катастрофи Малайзійського Боїнга «МН-17» у небі над Донбасом. На скільки ви прогнозуєте, що до цієї теми звертатимуться до обговорення лідери двох країн? Тому, що пам’ятаємо ще рік тому п’ять країн говорили про створення Міжнародного трибуналу у цій справі. І потім, якось перестали обговорювати. Зокрема Главі української держави, дуже багато експертів у своїх коментарях дорікали, що під час ювілейної сесії ООН, коли, якраз очікували заяв глави української держави, щодо внесення пропозиції до створення Міжнародного трибуналу. Цього зроблено не було.

Як ви вважаєте, лідери двох країн до цієї теми впродовж триденного візиту Глави української держави до Малайзії звертатимуться? Які тут перспективи?

Грищенко про перспективи розслідування авіакатастрофи Малайзійського Боїнга «МН-17»

Тут немає сумніву, що цю тему не можливо просто так обійти і вона однозначно буде темою обговорення. Є дуже багато складових в цьому розслідуванні, яке зараз ведеться на міжнародному рівні. Мається на увазі не тільки Малайзія, але і інші держави, які безпосередньо постраждали у результаті загибелі такої кількості своїх громадян.

Я думаю, що не просто обмінятись думками, а знайти спільну позицію, буде наміром двох сторін. На скільки, це буде результативним, це інша справа, оскільки важелів впливу в кінцевому рахунку на досягнення бажаного результату, їх достатньо. Але з іншого боку, вони вимагають підтримку більш широкої міжнародної спільноти. Тут треба працювати не тільки з тими хто постраждав, але і з іншими державами, які розуміють на скільки важливо, будь-який злочин такого масштабу, має бути обов’язково покараний.

Екс-міністр Закордонних справ України, дипломат та український політик Костянтин Грищенко прогнозував важливі аспекти та перспективи візиту Глави української держави до Малайзії. І як він вплине на розвиток двосторонніх відносин України та Малайзії.

Новости партнеров