Інтерв’ю з радником міністра внутрішніх справ Зоряном Шкіряком.

Понедельник, 7 ноября, 2016 в 15:48, размещенно в Общество /  2337 /  Комментировать

Інтерв’ю з радником міністра внутрішніх справ Зоряном Шкіряком.

uk real

Інтерв’ю з радником міністра внутрішніх справ Зоряном Шкіряком.

Рівно рік тому, 7-го листопада 2015 року в Україні вступив у силу закон про Національну поліцію. Хоча нові патрульні поліцейські з’явились на вулицях Києва раніше, 4-го липня того ж року. Тоді правоохоронці склали присягу у центрі столиці ще до підписання закону Президентом. Набір до цієї структури проводили за відкритим конкурсом, а в підготовці патрульних брали участь інструктори із США. Після того, як на службу вийшли нові поліцейські, кількість звернень громадян зросла в чотири рази. За рік існування, поліція запрацювала в 32-ох містах України. Час приїзду порівняно із міліцією скоротився з 30-ти до 5-ти хвилин, а довіра до поліції в загалом за соціологічними дослідженнями зросла.

про зміни та інновації, які пропонують правоохоронці

Проте, як працює нова поліція, про зміни та інновації, які пропонують правоохоронці, поговоримо з радником міністра внутрішніх справ Зоряном Шкіряком.

Рік набуття чинності закону про Національну поліцію і вже в ЗМІ обговорюють ті інновації, які пропонують до закону про Нацполіцію, також закону про дорожній рух і кодексу про адмінпорушення, та так звану презумпцію правоти поліцейського. Які основні закладаються моменти і на скільки вірогідно, що Парламент підтримує ті інновації, які пропонують правоохоронці?

Зорян Шкіряк:

На скільки вірогідно підтримує Парламент чи ні, це все такі питання депутатів, принаймні ми їх будемо закликати до того, щоб ці необхідні на наше глибоке переконання зміни, безумовно були прийняті.

Ексклюзив Шкіряк про подальше реформування Нацполіції.

Ексклюзив Шкіряк про подальше реформування Нацполіції.Шкіряк про подальше реформування Нацполіції

З огляду на це, перш за все я б хотів зазначити, що достатньо не коректне сьогодні вживати термін посилення прав поліцейських. Оскільки те про що іде мова, це є норми, які функціонують в усіх без виключення цивілізованих країнах світу.

До речі, вони навіть м’якіші ніж скажімо ці норми в багатьох країнах Європейського Союзу та Сполучених Штатах. І власне, коли ми говоримо про ці необхідні зміни то в першу чергу вони потрібні для захисту життя, прав і свобод самих громадян. Тому що будь-якій законослухняній адекватній людині, яка розуміє про що іде мова, жодних сумнівів ці зміни викликати не будуть.

Про всі зміни у нас напевне не вистачить часу обговорити. Безумовно ми передбачаємо в першу чергу врегулювання норм дій поліції, зокрема поліції громадської безпеки, патрульної поліції під час виконання конкретних завдань або під час конкретної ситуації, яка пов’язана із відповідним правопорушенням.

Новости партнеров