Понедельник, 26 сентября, 2016 в 9:49, размещенно в Общество / 810 / Комментировать
Маляр щодо вбивства поліцейських у Дніпрі.
Ганна Маляр, юрист-кримінолог, коментує трагічні події вбивства двох поліцейських у Дніпрі.
На вашу думку, про що свідчить, ця трагічна історія? Це певний крах реформи у Національній поліції або відсутність досвіду, чи просто трагічна випадковість?
Я би не стала по яких ось окремих ситуаціях виводити закономірності і тенденції. Тому що, наше суспільство схильне, якійсь ситуації більше уваги приділяти, якійсь менше. Але, це свідчить однозначно проте, що робота поліцейського, є небезпечною для життя. І це не тільки українські реалії, це реалії усього світу.
Маляр: Вбивство у Дніпрі свідчить про небезпечну роботу поліцейських
Ми повинні зрозуміти, що поліцейський, це не вихователь дитячого садочку. Це люди, які стоять між нами і злочинцями, на межі. І злочинці, це небезпечні люди. Вони справді носять з собою зброю, справді стріляють, справді не хочуть у в’язницю і поліцейські завжди наражаються на цю небезпеку.
Чи не стане, от цей прикрий випадок, черговим приводом змістити Главу Національної поліції Деконоїдзе? Ви знаєте, що на неї зараз іде, прямо навала звинувачень у не професійності і тому подібного, що скажете?
Маляр: Політики активно використовують тему убивства поліцейських
Ми з вами можемо зробити висновок, що з усіх випадків, які трапляються в сфері повноважень поліції, використовуються політиками. Чи то поліцейські, когось застрелили, чи поліцейських, хтось застрелив, все одно ці теми підбирають політики і починають використовувати. Тому, безумовно і цей випадок буде використаний з політичною метою, опонентами тієї ж Деконоїдзе.
Але ми повинні зрозуміти, що будуть поліцейські гинути, по тій простій причині, що це така робота. Це прикро, це трагедія. Звісно їх потрібно краще навчати. Звісно в них повинен бути прописаний в документі алгоритм дій, як вони затримують. Згадайте, як в Сполучених штатах, руки на капот, поліцейський тоді бачить, що людина знешкоджена і тоді вже щось оформлює.
Є певний алгоритм, от у нас ще ці алгоритми не розроблені. І нажаль, так само, як правила дорожнього руху пишуться кров’ю, так і ці правила для поліцейських, будуть тепер писатися кров’ю.