Мосійчук про вбивство поліцейських у Дніпрі.

Понедельник, 26 сентября, 2016 в 15:01, размещенно в Общество /  1769 /  Комментировать

Мосійчук про вбивство поліцейських у Дніпрі.

uk real

Мосійчук про вбивство поліцейських у Дніпрі.

Ігор Мосійчук, Народний депутат від «Радикальної партії» про трагедію у Дніпрі. Ця трагедія вже спонукала міністра МВС заявити про те, що МВС вже готує зміни до закону України, щодо того аби закріпити презумпцію правоти поліцейського.

Жахлива трагедія. Троє діток залишились без батьків.

Можна почути різні коментарі з приводу вбивства поліцейських у Дніпрі, роз’ясніть вашу думку. Хтось вважає, що це жахлива трагедія але таке буває, буває в різних країнах світу. Хтось навпаки, зокрема після перегляду відео, яке зараз у мережі, стверджує, що не були належним чином навчені поліціанти. Роз’ясніть, що ви думаєте?

Я би не хотів говорити політично про цю справу. Тому що, це насправді дійсно трагедія, троє діток залишились без батьків. Молоді люди загинули. Але, в той же час, ми маємо з усіх трагедій зробити висновки.

Мосійчук: Поліцейські не були готові до такої ситуації

Мосійчук: Поліцейські не були готові до такої ситуації

Висновок один. Я переглядав це відео декілька разів, з фахівцями, з людьми, які не один день працювали в правоохоронних органах та у спецслужбах. І думка майже однозначна, що не були готові до такої ситуації, до поводження зі зброєю поліцейських. Хоча вони дійсно проявили мужність, що дало можливість поранити нападника. Але, сама трагедія сталась в тому числі тому, що не були достатньо обучені поліцейські поводженню зі зброєю.

І був іще один дуже важливий момент. Коли вбивцю намагався затримати цивільний водій маршрутки, який не мав ніякої зброї, це величезний героїзм. Але в той же сам, саме цей момент, спонукає нас підняти питання про прийняття законопроекту, де я є співавтором, щодо цивільного обігу зброї та боєприпасів. Тому що, якщо цій мужній водій маршрутки був би озброєний, то можливо б він зупинив злочинця ще раніше.

У МВС хочуть закріпити презумпцію правоти поліцейського.

Ще один важливий момент. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, сьогодні написав на своїй сторінці у Фейсбуці, що МВС буде ініціювати зміни до законодавства аби закріпити презумпцію правоти поліцейського. Так би мовити, підкоряйся поліції – потім оскаржуй. Що ви скажете про такі ініціативи чи будете ви і ваша фракція їх підтримувати?

Давайте дочекаємся законопроекту. Тому що є дві речі. Перша це, ми повинні побачити, в яких випадках і що передбачається законопроектом. Другий момент, «не дати вихлюпнути з водою дитину», адже права і свобода людини в будь-якій демократичній країні, а ми вважаємо, і бачимо Україну, як демократичну країну, вони мають бути захищенні. В тому числі і від поліцейських. Але в той же час, поліція має бути наділена такими правами, а найголовніше, так професійно обучена, щоб уникати таких трагедій, як трапилась у Дніпрі.

Мосійчук: Не треба цю трагедію прив’язувати до батальйону «Торнадо»

Мосійчук: Не треба цю трагедію прив’язувати до батальйону «Торнадо»

Тут ще хочу сказати пару слів про особу вбивці. Я не володію матеріалами слідства але те, що зараз намагаються будь-яким чином прив’язати до батальйону «Торнадо», змішати все це в одну кучу, це абсолютно не правильно. Злочинець може бути звідки завгодно і злочинець має бути покараний, до якого підрозділу б він не належав, якщо це вбивця.

Все ж таки про кадрові ймовірні зміни. Ви очікуєте, що ця трагедія може все ж таки сприяти відставці очільниці Нацполіції Хатії Деконоїдзе?

Я вважаю, що пані Хатія Деконоїдзе мала піти у відставку, ще до цієї трагедії. Тому що, провалена переатестація в поліції за яку вона брала персональну відповідальність. І другий момент, вона по суті, дискредитує своїми діями, ту надважливу реформу поліції над якою, Парламент і суспільство працювали так довго і наполегливо.

Новости партнеров