Науковці страйкують під Кабінетом Міністрів. Подробиці.

Среда, 15 июня, 2016 в 15:35, размещенно в Общество /  945 /  Комментировать

Страйк науковців

uk real

Науковці страйкують під Кабінетом Міністрів. Подробиці.

Науковці вимагають від Уряду збільшити Державне фінансування науки.

Катерина Лісунова, кореспондент News One:

Поперек дощ і погану погоду під Кабінетом Міністрів незчухає великий мітинг, зокрема тут мітингують представники профспілки науковців і всі хто пов’язані з цією галуззю.

Головними вимогами є, поліпшити катастрофічну ситуацію з фінансуванням наукової галузі. Представник профспілки Анатолій Широков, відправився в Кабінет Міністрів до В’ячеслава Кириленка, який відповідно відповідає за гуманітарні питання. Вони будуть обговорювати питання і висловлювати свої претензії до Кабінету Міністрів.

Зокрема про те, які претензії висловлюють, просто зараз розповість речник Володимир Устименко.

Скажіть будь ласка, в чому полягають зараз вимоги науковців? І от, що зараз змусило прийти під час дощу і не уходити фактично, вимагати змін?

Науковці вимагають від Уряду збільшити Державне фінансування науки

Речник профспілок, Володимир Устименко:

Законом про наукову і науково-технічну діяльність спочатку 90х років, було передбачено, що фінансування науки повинно здійснюватися в об’ємі не менше 1,7 відсотка від ВВП.

Однак, на сьогодні фінансування цієї галузі здійснюється в об’ємі 0,2 відсотка, що фактично не дозволяє існувати науці. Наукові інститути працюють 2-3 дні, не можуть придбати реактиви і фактично ця ситуація веде до знищення науки.

З останніх мітингів, на скільки я знаю, ситуація трішки поліпшилась.

Ситуація поліпшилась, але не дуже швидко, тому що, після минулого мітингу, був розроблений відповідний законопроект, який передбачав виділення близько 600 млн. гривен для підтримки науки. Але він затримався десь в чиновницьких кабінетах і так до Верховної ради не дійшов, про що, казали Народні депутати, які виступали на цьому мітингу.

І ми просимо, щоб цей законопроект пройшов і також пропонуємо, звідки взяти гроші.

На скільки я знаю, зараз вже і затверджений законопроект прийнятий про збільшення  фінансування, зокрема цієї галузі, правда?

Да, нова редакція закону, про наукову і науково-технічну діяльність, яка прийнята з урахуванням європейських вимог і міжнародних зобов’язань України, передбачає доведення фінансування Національної Академії наук України і взагалі науки, до 3х відсотків ВВП. І ми повинні цього об’єму досягнути відповідно до угоди з асоціацію з Євросоюзом.

Бачимо, що зараз ситуація приблизно така, що навіть попри прийняття закону про збільшення фінансування його можна буде досягти лише до 2020 року, принаймні так у новому законопроекті і на разі все одно наукова галузь в Україні знаходиться в дуже важкий ситуації та на дуже низькому рівні. Мітинг триває. Люди не розходяться.

Новости партнеров