Незабаром розпочнеться кінофестиваль національного кіно «Відкрита ніч».

Четверг, 14 апреля, 2016 в 10:54, размещенно в Видео, Общество /  882 /  Комментировать

кінофестиваль національного кіно «Відкрита ніч»

uk real

Незабаром розпочнеться кінофестиваль національного кіно «Відкрита ніч».

У столиці пройшла прес-конференція присвячена щорічному кінофестивалю національного кіно «Відкрита ніч» дубль 19.


Що це буде за кінофестиваль, та хто його організатор розкаже кореспондент каналу News One Андріана Кучер:

— Вже на початку цього літа пройде кінофестиваль «Відкрита ніч», цей захід вже проводитися дев’ятнадцятий рік поспіль, також цей фестиваль дещо незвичний, одночасно у 50 містах України глядачі зможуть переглядати програму фестивалю, та зокрема більш детально про цей фестиваль поспілкуємось с президентом цього фестивалю з Михайлом Іллєнко.

Пане Михайло, розкажіть, що чекатиме глядачів цього року знаємо що вже матимемо міжнародних гостей

— Дійсно ми сподіваємося що буде так як бувало до цього, будуть хороші фільми. І так как ви згадали, минуло року це було не 50, а навіть більше майданчиків, частково за кордоном, чотири були в зоні АТО. Цього року я сподіваюся в зоні АТО буде ще більше майданчиків ми над цім працюємо, розповсюджуємо програми через інтернет, держимо гарантії що на цих майданчиках буде де розмістити глядача, якісно показати наше українське кіно і потім приз глядацьких симпатій по всіх майданчиках.

Цього руку буде міжнародна сторінка в нашому фестивалю, це будуть чеські фільми, фільми дебютантів, можливо буде повнометражний фільм чеських майстрів, буде чеська делегація. Також цього року ми вирішили зробити журі із діючих політиків, так як вони теж глядачі і їх погляд дуже важливий. Я гадаю, що цей маленький крок зменшить дистанцію між нашими політиками і мистецтвом, зокрема кіно, вона надто велика, неприпустимо велика, а екран може зробити цей маленький крок. Знаєте, кажуть що політика це мистецтво можливого, а кіно це мистецтво неможливого і ми можемо буди дуже корисні один одному.

Запрошуючи політиків у такій спосіб хочете наглядно їх переконати чому варто в Україні знімати кіно і чи запрошували власно міністрів культури?

— Ми поки що конкретно не запрошували, фестиваль только в кінці червня але кожного разу ми запрошуємо і той хто хоче і може, той і відгукається. Будемо запрошувати і цього разу звичайно і дуже сподіваємося що цей маленький крок якось там відгукнеться, бо кіно поки що наше хоча потенціал величезний, повірте на слово, потенціал величезний, та поки що воно не виконує ту роль яку воно просто зобов’язано виконувати коли держава працює

Ви сказали між владою і мистецтвом, власне кінематографом дистанція дуже велика, як оцінюєте роботу Держкіно, чи Державної агенції с питань кіна, власне впродовж років ця інституція  по різному називалась, це відомство очолював і ваш брат і нині ваш пліміник, як зараз оцінюєте співпрацю, власне допомогу державної сфери кінематографу і розвитку українського кіна?

— Бачите, саме агенція нажаль вона інстанція яка сама грошей немає і цього року фінансування збільшується і державній агенції легше вирішувати проблеми, для цього існує експертна рада, яка визначає які фільми запускати, які не запускати, це складна структура і якість її роботи залежить від того, на скільки ця складна структура правильно працює. Мені здається що зараз вона працює системно, а решта залежить не від неї, а від законів, від того наскільки уваги від наших верхніх поверхів влади, верховної ради, уряду, президента, буде приділятися цьому. Треба повертати кінематограф за допомогою цих інститутів, повертати ту роль, як я вже казав, яку кіно має виконувати.

Новости партнеров