Ставнійчук про запізніле рішення Президента терміном у два роки.

Среда, 29 июня, 2016 в 18:45, размещенно в Общество /  884 /  Комментировать

Марина Ставнійчук

uk real

Ставнійчук про запізніле рішення Президента терміном у два роки.

Марина Ставнійчук, заслужений юрист України, член Венеційської комісії з 2007 по 2013 рік, коментує ініційовані Президентом зміни до Конституції в частині про статус Криму, щодо розширення прав автономії.

Напередодні, у день Конституції України, глава української держави, виступав на урочистому засіданні в Парламенті і зокрема говорив про те, що він ініціює зміни до Конституції в частині про статус Криму, щодо розширення прав автономії.

З чим. На вашу думку, може бути ця заява пов’язана і чому саме, через два роки Президент заговорив про таки зміни у Конституції.

Я думаю, що сьогодні такий складний день, увесь світ мабуть починає розмови і дискусії зі співчуття, щодо теракту, що відбувся у Туреччині. І ми приєднуємося, і висловлюємо свої глибокі співчуття, щодо родин, які мають загиблих, щодо тих громадян, які поранені. В тому числі є серед тих постраждалих і українці, тому наші співчуття.

Саме з цього варто почати. А що до порушення вкотре за останній місяць Президентом питання про надання кримським татарам своєї автономії, зауважу що, як на мене, до цих питань Президент України повернувся дуже запізно. Тому що, однозначно питання. Щодо статусу території Криму треба було порушувати Україні одразу після псевдо референдуму, який відбувся на кримському півострові.

І якби Україна чітко зайняла позицію, що до анексованих територій, які, анексія територій, як різновид військової агресії з боку Росії, очевидно, що у мирний план, який мав би бути запропонований, ще два роки назад, одним із важливих моментів могло би бути включення питання про уточнення статусу автономії на території Криму.

Запізніле рішення Президента терміном у два роки

Сьогодні після двох років анексування у України Росією відповідних територій, найменшою мірою, це не вчасне запізніле рішення. Більш того, Президент України, виступаючи декілька тижнів тому на зібрані, щодо пам’яті кримськотатарського народу і його страждань під час відповідних переселень, говорив про надання національно територіальної кримської автономії кримським татарам.

Вчора, Президент України знову на урочистостях говорить лише про надання права кримським татарам на самовизначення. Тобто я у підсумку розумію одне, пропозиції глави держави є запізнілими, більш того немає чіткої уяви, чіткого бачення системного комплексного підходу до вирішення взагалі повернення території Криму до України, збереження цілісності і суверенітету на тих територіях нашої держави. І немає чіткого розуміння і уяви, щодо вирішення питання кримських татар в Україні.

Новости партнеров