Свириденко щодо розслідувань, пов’язаних з е-деклараціями.

Воскресенье, 6 ноября, 2016 в 14:11, размещенно в Деньги, Общество /  1619 /  Комментировать

Свириденко щодо розслідувань, пов’язаних з е-деклараціями.

uk real

Свириденко щодо розслідувань, пов’язаних з е-деклараціями.

Правозахисниця Ганна Свириденко щодо електронних декларацій та відповідальності чиновників після їх подання.

Цікавішими, ніж ви думаєте, можуть бути декларації чиновників, які подавалися протягом минулого тижня. Цей процес завершено. Чиновники, а це більше 100 тисяч, вже подали свої декларації до реєстру, це фіксації НЗК.  А тепер, статки близько двадцяти чиновників розслідуються НАБУ.

Вже тиждень не припиняються розмови, щодо декларацій високопосадовців. Найбільше людей цікавить питання, звідки ж у депутатів стільки готівки та нерухомості. Будемо з цим розбиратися разом із доктором філософії в області права, правозахисницею Ганною Свириденко.

Як ви вважаєте, чи будуть реальні розслідування щодо декларацій депутатів, а головне притягнення їх до відповідальності у разі виявлення проблем, правопорушень у документах?

Генеральна прокуратура не має займатися питанням електронних декларацій.

Генеральна прокуратура не має займатися питанням електронних декларацій.

Ексклюзив Свириденко: Кількість коштів чиновників шокувало суспільство

Після оприлюднення електронних декларацій, розповіді проте, як пам’ятаєте, Янукович колись вивозив свої кошти Камазами, вже не здаються анекдотами. Тому що, звісно скільки коштів сьогодні зберігають під подушкою наші чиновники та політики, шокувало не тільки українське суспільство але і наших міжнародних партнерів.

Щодо перспективи. Для мене дивним здається те, що в першу чергу все ж таки, є досудове розслідування корупційних злочинів топ-чиновників, це підслідність НАБУ. І питання, щодо надання достовірної інформації до електронних декларацій, це підслідність агентства з протидії запобігання корупції. А на днях, ми почули гучні заяви Генерального прокурора, що вони зараз будуть займатися питанням, саме електронних декларацій.

Це говорить проте, що можливо в перспективі ми отримуємо, знову ж таки, певне політичне переслідування, певний тиск саме на Народних депутатів, щоб отримати, це чи інше голосування в стінах Верховної Ради для Влади.

Тобто, ви можете такий ажіотаж пов’язати з тиском, окремим тиском на окремих людей. Зрозуміла ваша позиція. Ось Посол США в Україні Марі Йованович вважає, що хвиля загального обурення корупцією, вона пов’язана з оприлюдненням саме декларацій чиновників і це свідчить про необхідність зберегти і розширити повноваження Національного Антикорупційного Бюро. А ще, створити Антикорупційний суд. От ви, як вважаєте?

Свириденко про розширення повноважень НАБУ.

Свириденко про розширення повноважень НАБУ.

На сьогоднішній день відповідно до законодавства, достатньо я вважаю повноважень займатися цими питаннями у НАБУ. У нас на сьогодні стільки створено антикорупційних органів, що якщо спитати пересічного громадянина щодо повноваження, наприклад НАБУ чи НЗК, то буде важко відповісти.

Ексклюзив Свириденко: НАБУ має довести свою ефективність

Я думаю, на сьогоднішній день, наприклад НАБУ, має довести свою ефективність і ми маємо зачекати, щоб відповісти на питання чи треба розширювати повноваження, чи ні.

Щодо створення Антикорупційних судів, я вважаю це доцільно але це не означає, що ми маємо ще чекати 2-3 роки до створення Антикорупційних судів, щоб справи доводити до суду. Бо, ми 2 роки створюємо антикорупційні органи, ще 2 роки будемо створювати Антикорупційні суди і так ми дочекаємося перезавантаження Влади. І фактично після Майдану, на сьогоднішній день, жодної справи не доведено до суду і не розслідувано.

Новости партнеров