Воронюк про блокування російських інтернет-ресурсів.

Суббота, 20 мая, 2017 в 11:20, размещенно в Общество, Топ-общество /  1438 /  Комментировать

Воронюк про блокування російських інтернет-ресурсів

uk real

Воронюк про блокування російських інтернет-ресурсів.

Користувачі соціальних мереж, зокрема в «ВКонтакті» вже повідомляють, що почали надходити повідомлення, як технічно обійти цю заборону за допомогою, к приміру проксі-серверів і так далі.

Набув чинності Указ Президента щодо блокування російських інтернет-ресурсів

Розібратися у тому, а чи можна буде користуватись забороненими ресурсами і що держава зможе зробити, якби ці шляхи обходу якось відсікти, допоможе Антон Воронюк, це керівник Академії інтернет-маркетингу.

Скажіть будь-ласка, чи можна офіційно обійти цю заборону інтернет-ресурсів, за допомогою проксі-серверів і різних інших речей?

Ексклюзив Воронюк про способи обходу блокування російських інтернет-ресурсів

Так, технологічно є дуже багато можливих рішень, це VPN, це проксі-сервери, це додаткові налаштування на браузери та інше. Той досвід, який ми зараз переживаємо, це теж само, що у Росії після заборони ряду ресурсів. Досвід, який буде використовуватися, це обхід блокування через інші площадки.

Воронюк про способи обходу блокування російських інтернет-ресурсівВоронюк про способи обходу блокування російських інтернет-ресурсів

А ці обходи держава, якось може блокувати у відповідь?

Так, можна відслідковувати.

А що для цього треба і скільки коштів?

Це те питання, яке я не зможу коментувати тому, що це більше питання до технічних спеціалістів. Зі своєї сторони я бачу ситуацію зі сторони бізнесу. Ми працюємо в першу чергу з підприємцями і треба розуміти, що для українського бізнесу, це буде доволі тяжке випробування.

Ексклюзив Воронюк: Більшість малих та середніх підприємців використовують програму

Якщо ми говоримо про інтернет, то десь 20 мільйонів українців, так чи іншим чином, вони працюють з одним з чотирьох заблокованим ресурсів. Якщо ми говоримо безпосередньо бізнес, як бізнес, то більшість малих та середніх підприємств використовують для ведення бухгалтерії.

Тому, якщо якісь попередні зміни в законодавстві мало зачепили підприємців, то та ситуація, яка почалась у вівторок, вона зачепає майже кожного працівника малого та середнього бізнесу.

Реально на сьогодні немає нормальної альтернативи 1С і, як бізнесмени з якими ви спілкувалися, реагують на заборону? І, як вже можливо планують виходити з неї?

Є більш дорогі рішення, такі, як САП, вони не підійдуть до малого і середнього бізнесу, нормальних альтернатив нажаль нема. Але, як завжди спочатку здається що їх нема, але будуть шукати.

Проблема яка пов’язана не тільки безпосередньо з але і з рекламними джерелами. Для малого бізнесу інтернет, як джерело залучення клієнтів, є одним найбільш важливих.

Якщо Яндекс закриють, стане монополія Google

Що зараз відбудеться? Зараз, якщо ми дивимося на ситуацію на ринку України, є 2 найбільших пошуковики. Це 70 відсотків Google і десь 30 відсотків Яндекс. Якщо Яндекс повністю закривають, ми отримаємо монополію Google. Зростання вартості кліку, зростання вартості залучення клієнту з реклами. Google стає монополістом.

Якщо Яндекс закриють, стане монополія GoogleЯкщо Яндекс закриють, стане монополія Google

Трохи більш цікава ситуація із соціальними мережами, це перше джерело з якого український бізнес отримував постійно клієнтів і це відноситься у першу чергу до представників малого і середнього бізнесу. «ВКонтакті» була найбільш популярною соціальною мережею, «Однокласники» на другому місті, «Фейсбук» десь далеко, не кажучи вже про «Інстаграм».

Зараз відбудеться міграція користувачів з «ВКонтакті», «Однокласників» до «Фейсбук», що теж збільшить конкуренцію в рекламі цієї соціальної мережі і призведе до того, що для багатьох представників малого бізнесу, реклама в цієї соціальної мережі вже буде не рентабельною.

Новости партнеров