Заява МФО «ЄвроОптимісти» щодо неприйнятності подій навколо призначення Генерального прокурора України

Четверг, 21 апреля, 2016 в 13:17, размещенно в Актуальное, Общество /  1270 /  Комментировать

Єврооптимісти

uk real

Заява МФО «ЄвроОптимісти» щодо неприйнятності подій навколо призначення Генерального прокурора України

Ми, депутати МФО «ЄвроОптимісти«, заявляємо про неприйнятність змін законодавства під конкретну людину, як це відбувається зараз у зв’язку із бажанням призначення конкретної особи на посаду Генерального прокурора.

Внесення в Парламент законопроекту 4469 є спробою пониження/індивідуалізації кваліфікаційних вимог до Генерального прокурора України з метою призначення конкретної особи, яка сьогодні не відповідає вимогам, визначеним в законі, та одночасного обмеження кола інших претендентів через специфічні вимоги до особи.

Звертаємо увагу, що змінювання вимог до Генерального прокурора суперечить міжнародним рекомендаціям, які були надані Україні, зокрема:

1 Скасування вимог для Генпрокурора України щодо наявності юридичної освіти і стажу не відповідає положенням Звіту Венеційської комісії 2010 року про незалежність служб обвинувачення, оскільки він повинен бути професіоналом і незалежним від політичної влади.

2 Відтермінування на 1 рік діяльності органів прокурорського самоврядування зупинить процес об’єктивного і справедливого процесу добору і звільнення прокурорів, який вимагається зазначеним Звітом 2010 року. Це можливо зробити, якщо за час буде гарантовано проведені відкриті конкурси на всі посади в Генеральну і регіональні прокуратури Украіни.

3 Погодження Генпрокурором рішення про передання матеріалів розслідування до ДБР порушує статтю 214 КПК України про автоматичний початок розслідування.

Такі цілеспрямовані дії є свідченням існування непотизму на державному рівні та наміру окремих осіб політизувати посаду Генерального прокурора України, що прямо суперечить обраному європейському вектору розвитку України.

Ми надалі підтримуємо ідею проведення відкритого конкурсу для призначення особи на посаду Генерального прокурора України та закликаємо до публічного обговорення відповідних кандидатів на вказану посаду.

facebook.com

Новости партнеров