Зміни електоральних настроїв українців за останні два роки.

Четверг, 30 июня, 2016 в 14:54, размещенно в Общество /  894 /  Комментировать

uk real

Зміни електоральних настроїв українців за останні два роки.

Політичний експерт Михайло Чаплига, представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у студії каналу News One, ексклюзивно коментує останні дослідження рейтингів політиків.

Соціологи з інституту соціології та центру соціальної перспективи зробили заяву, що рейтинги політиків, та електоральні настрої населення за два роки Президенства Порошенко змінилися в порівняні з 2014 роком. Цю заяву вони зробили після того, як опитали 1200 виборців у 7 областях України.

Дослідження показують, що рейтинг Президента впав більш як у тричі. Юлія Тимошенко тим часом, яка у 2014 році займала другу позицію, випереджає Президента на 0.4%, за неї зараз проголосували більше 11% виборців. На третьому місці, більш як у вдвічі у своєму рейтингу піднявся Вадим Рабинович. Четверте місце у рейтингу займає Юрій Бойко, якби вибори відбулися сьогодні, за нього свій голос віддали б, більш як 6.5%. І закриває цей список лідерів Олег Ляшко, який на відміну від більшості конкурентів, він втримався і не втратив свого електорату в порівняні з 2014 роком.

По перше, як можете такі електоральні симпатії прокоментувати? І по друге, іще перед виборами до Верховної Ради України восьмого скликання, також був величезний попит на нові обличчя. Але політиків, які б прийшли у політику просто у попередніх скликаннях Парламенту не перебуваючи, ми побачили, але небагато.

Михайло Чаплига:

По перше, я тепер скажу як політичний експерт, а не представник офісу. Я не впевнений, що мова іде про нові обличчя. Скоріш за все, мова іде про нові ідеї. Є попит на нові ідеї. Нові підходи і нові погляди.

Скажу чесно, не завжди нові обличчя, є новими ідеями, новими поглядами. Іноді, як казали колись, комсомолець може бути більш затятим, як партійний діяч. Тому я не завжди покладаю сподівання саме на нові обличчя. Я покладаю сподівання на нові ідеї.

Чи можуть старі політики нести нові ідеї? Ви будете здивовані, мені здається, так.

Якось можливо у вас буде можливість провести опитування, саме нові обличчя vs нові ідеї. І от це буде цікаве таке дослідження, мені здається я не бачив таких досліджень, це б було таке ноу-хау. Так от, що показує дослідження? Показує, що всі стомилися, то б то в системі революційна ситуація, низи не можуть, верхи не хочуть. Власне от це і показало.

Люди очікують нові обличчя

Люди очікують нові обличчя в прив’язці до того, що нові обличчя принесуть не звичні цій системі підходи і погляди, власне бачимо підтвердження.

Люди очікують нові обличчя

Люди очікують нові обличчя

Що стосується рейтингів, конкретно попередніх політиків. Різні я бачив соціологічні дослідження, але наприклад взяти пару, Тимошенко і Порошенко, то про що це говорить? Візьмемо інше дослідження, щоб це зрозуміти., дослідження, що більше турбує населення сьогодні. І виходить що, назвімо це, агресивною позицією або яструбів. На сьогоднішній день, це за різними оцінками 10-15 відсотків ніша. І близько 85 відсотків, це економічні питання, тарифи і внутрішня умова проживання в державі.

Тимошенко в більш вигідний риториці, ніж Порошенко

Порошенко, якщо ми послідкуємо його появи на телебаченні і його піар, і так далі, він буде як раз попадати в нішу 15 відсотків. Я не знаю хто йому це радить, але ми бачимо його в військовій формі, ми його бачимо на передовій, ми його бачимо в військовій риториці.

Тимошенко в більш вигідний риториці, ніж Порошенко

Тимошенко в більш вигідний риториці, ніж Порошенко

На іншу противагу, ми бачимо Тимошенко в риториці тарифів, соціальних питань, пенсій і так далі. Власне відповідь полягає саме тут. І одна з рекомендацій, яку я в себе на Фейсбуці давав, що очевидно треба виходити за межі цієї риторики, але знов ж таки, зверніть увагу, якщо просумуєте усі ці рейтинги, по різному, можна ще й інші додати, гуляє десь п’ятдесят відсотків. Тобто, 50 відсотків взагалі не відомо де. І мова якраз іде про них.

Пере заснування держави на нових принципах.

Я думаю, що основна битва розвернеться ні між, скажімо так, хто краще соціальні тарифи, хто краще за війну, або проти війни. А нова справжня битва розвернеться за розум і підтримку цих 50 відсотків, які мені здається очікують, так званого, нового соціального договору. Тобто, пере заснування держави на нових принципах. І саме той, хто подарує нову надію, нову ідею і  попередня ваша інформація про те, що найбільше довіряють не матеріальним цінностям, а якомусь диву, більші церкви і моральним яким ось авторитетам. Власне, це прекрасно, це підтвердження.

Новости партнеров