Антон Кучухідзе щодо результатів засідання тристоронньої контактної групи.

Пятница, 2 сентября, 2016 в 10:45, размещенно в Мир об Украине, Политика /  953 /  Комментировать

Антон Кучухідзе щодо результатів засідання тристоронньої контактної групи. Частина 2.

uk real

Антон Кучухідзе щодо результатів засідання тристоронньої контактної групи.

Тристороння контактна група дійшла згоди і вирішила продовжити режим тиші на Донбасі і закликала сторони дотримуватися цієї обіцянки. За словами прес-секретаря представника України Дарки Оліфер, питання звільнення заручників залишається найбільш чутливим.

Екстрене засідання групи, скликала Україна, через порушення режиму припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей. Під час skype зв’язку, домовились про необхідність додержання режиму тиші, усіма сторонами конфлікту в Донбасі.

Підсумки звітів спостерігачів

Підсумки звітів спостерігачів

Підсумки звітів спостерігачів

Політолог Антон Кучухідзе про режим тиші на Донбасі та щодо результатів тристоронньої контактної групи.

Вчора Президент сказав, що поки дотримується режим тиші. В ЛНР та ДНР висказали надію, що і Україна буде дотримуватися режиму тиші. Тобто, дві сторони до чогось дійшли. Все це пов’язано з початком нового навчального року. Як ви вважаєте чи вдасться зберегти цей режим тиші, хоча б тиждень, а по максимуму, так його і залишити.

Кучухідзе: є потенціал для збереження режиму тиші на Донбасі

Потенціал збереження режиму тиші, він є. І на практиці, якщо ми подивимось, то точно також в минулому році, коли Рада проголосувала реформу, щодо децентралізації, внесення змін до Конституції. У нас з вересня майже по листопад місяць, стабілізувалась ситуація на Сході України. І однозначно вже позитивний досвід практичного партнерства, збереження режиму тиші протягом певного часу, він вже є. Тобто, сторони здатні до цього домовлятись.

Якщо ми подивимось статистику ООН, то за останні три місяці цього літа, вдвічі, на превеликій жаль, зросло обстрілів і бойових зіткнень, порівняно, якраз з тим минулим періодом з вересня 2015-го по березень 2016-го року.

Кучухідзе: закріпити успіх у вигляді прийняття закону щодо децентралізації

Кучухідзе: закріпити успіх у вигляді прийняття закону щодо децентралізації

Тому тут велику роль зіграє, ще і політичний процес і політичний сезон, який починається в Україні. І дуже позитивним буде для української сторони і з дипломатичної точки зору, закріпити успіх у вигляді прийняття законопроекту по змін до Конституції, тобто, децентралізація.

Ось ви говорите, новий політичний сезон, голосування але ми це майже кожного ефіру, стосовно децентралізації, змін до Конституції і перспектив, навіть в розговорі з депутатами, ніхто не бачить. Просто ніхто і не збирається голосувати, навіть це не обговорюється.

Спочатку, Рада збереться 6-го вересня і буде за Чаоса голосувати, а за децентралізацію не говориться. І от тут питання чи ця сесія, буде голосувати, чи ні і хто буде заважати цьому?

З практичної точки зору і виходячи з національних інтересів України, під час цієї сесії, мають бути проголосовані ці законопроекти тому, що основні наші Західні партнери, які нас підтримують у Мінському процесі в тому числі і в політиці, проти Російський Федерації, вони поставили дизвей на при кінці 2016-го року. І зокрема, коли два дні тому пан Оланд зустрічався з дипломатичним корпусом своєї держави, він сказав, що є великі очікування, що до кінця 2016-го року, політичні питання мають бути зрушенні з місця.

І по при ваше зауваження, що ніхто не говорить. Давайте згадаємо, як під час візиту пана Керрі до Києва, він зненацька заявив про те, що законопроект про проведення місцевих виборів майже розроблен.

Антон Кучухідзе щодо результатів засідання тристоронньої контактної групи. Частина 2.

Новости партнеров