Борислав Розенблат: реформи та прагматизм у діях — єдиний вихід із кризи.

Среда, 20 апреля, 2016 в 11:48, размещенно в Политика /  869 /  Комментировать

Борислав Розенблат

uk real

Борислав Розенблат: реформи та прагматизм у діях — єдиний вихід із кризи.

Народний депутат, фракція «БПП», Борислав Розенблат у студії News One:

Чи поставлена остання крапка у парламентсько-урядовій кризі, як ви відчуваєте по співпраці?

Мені дуже хотілось, щоб так воно відбувалося, ми маємо завершення політичної кризи, але нажаль наскільки я розумію і я погоджуюсь із багатьма ті хто висловить таку думку, що це тимчасова мирова угода і наші опоненти, яких сьогодні дуже багато в Раді і практично всі політичні партії які входили до минулої коаліції. І «Радикальна партія», і «Батьківщина», і «Самопоміч» вони сьогодні пішли в таку Демократичну опозицію, як вони постійно кажуть про це, але я вважаю вони будуть дуже прискіпливо дивитися на перші дії уряду.

Якщо вони побачать якийсь прагматизм, якщо побачать дієві зміни, реформи про які дуже багато кажуть, то я вважаю одна чи дві партії приєднаються до коаліції.

Якщо вони тільки побачать якісь помилки, то вони повірте не простять нічого, вони будуть намагатися все зробити для того щоб дальше розхитувати ситуацію, щоб дальше іти на перевибори… Цю риторику яка останнім часом звучить в їхніх політичних гаслах, вони будуть все робить для того щоб іти на перевибори, бо у них є бажання збільшити численну кількість депутатських  своїх фракцій щоб мати більшу можливість впливу і все інше.

Це звичайна політична гра але вона сьогодні є загрозливою. І я хочу сказати, що для мене я сьогодні для молодого політика, як представника політичною сили яка взяла на себе відповідальність, дуже теж важливо щоб уряд Гройсмана із перших часів і перших днів своєї роботи, показав дуже справжні та дієві дії.

Якщо ми їх побачимо, то повірьте, ми зможемо сказати, ми здолали політичну кризу. Якщо ні, то вона буде тільки тимчасовим перемирієм.

Давайте іще раз згадаємо, які тези голова української держави озвучив на Національній Раді Реформ і прокоментуємо дещо.

Основні заяви Президента України Петра Порошенко на Національній Раді Реформ.

1 Порошенко заявив, що політична криза в Україні завершилась;

2 Президент очікує рекомендацію про скасування віз для українців вже завтра;

3 Порошенко сподівається, що ВР у четвер розгляне законопроекти щодо співпраці з МВФ;

4 Президент переконаний, що вдасться прискорити процес втілення реформ в Україні;

5 Порошенко повідомив, що найближчим часом має намір провести зустріч із представниками бізнесу для обговорення їхніх проблем.

Щодо першого питання кризи, чи то закінчилася, чи ні. Після призначення Гройсмана пам’ятаємо, що дуже багато представників від різних фракція заявили, що вони сподіваються принаймні, що європейська коаліція відновиться у своєму складі. От зараз із цієї риторики, що ви чуєте від колишніх своїх, так партнерів по коаліції. Сподівань вже немає?

Навпаки у мене є. У мене вчора була така невеличка розмова із Олегом Ляшко і ми просто у такій формі спитали, які його подальші дії. І він каже, що ми дуже за вами ретельно споглядаємо, для того щоб роботи з цього ці та інші виводи, ми будемо просто дивитися. Якщо дійсно побачимо. Що ви на справжньому реформаторському шляху, ми завжди подамо вам плече та руку і все інше, підтримаємо вас.

Підтримаємо певні законопроекти, чи підтримаємо входження до коаліції?

На даному етапі вони підтримують проекти. Ви бачили як вчора голосувала рада? Практично вчора ми прийняли дуже багато законопроектів і всі побачили дієву роботу Верховної ради. Не було ніяких там політичних заяв, я розумію, спочатку були півгодини для виступів керівників фракцій, лунали політичні заяви але всі вони закінчилися, почалась робота порядку денного і рада почала працювати. І голоси були в залі, і закони приймались і звільнення судій проходило, тобто робота Верховної ради була в звичайному нормальному режимі.

Я вважаю. Що сьогодні і «Батьківщина» і «Самопоміч», іще раз повторює, вони будуть дуже уважно стежити за нашими діями. І якщо вони побачать прагматизм, то я хочу вірити, що вони долучаться до нашої коаліції.

Але ж долучаться, коли побачать конкретні дії, а для конкретних дій потрібна співпраця Кабміну з безпосередньо парламентаріями на які на Нацраді Реформ оголошував Президент.

А вона вже відбувається, мені вчора було дуже приємно, коли при прийняті законів, що стосувалось Міністерства Регіональної політики був присутній в залі віце-прем’єр міністр пан Зубко. Це вже для мене, як для політика, такий потужний сигнал, що Уряд співпрацює з Верховною Радою. І для нас важливо, щоб при прийняті важливих законопроектів були присутні в залі міністри, які можуть і відповісти на запитання і принаймні виступити за підтримку того чи іншого законопроекту. І мені хотілось сьогодні в середу, сьогодні день комітетській, хотілось би бачити, що міністри прийдуть теж на комітети, тому що пан Гройсман заявляв, як би там не було але робота Верховної Ради поруч с урядом це є невід’ємна частина роботи взагалі країни, якщо буде спільна робота, то люди зразу же це відчують.

Новости партнеров