«Депутати не є відповідальні за все», — Тарас Загородній.

Вторник, 26 июля, 2016 в 11:51, размещенно в Политика /  746 /  Комментировать

"Депутати не є відповідальні за все", - Тарас Загородній.

uk real

«Депутати не є відповідальні за все», — Тарас Загородній.

Гість у студії News One, політолог Тарас Загородній, пояснює свою думку про те, чи потрібно депутатам збиратися на позачергове засідання Верховної Ради, та ставить оцінку роботі Народних депутатів.

Сьогодні з самого ранку, ми питаємо у глядачів, чи потрібно депутатам збиратися на позачергове засідання Верховної Ради у зв’язку з загостренням ситуації на Сході нашої країни.

Я взагалі не бачу необхідності додаткової присутності депутатів у Києві, а що вони зроблять? У нас є Генеральний штаб, Міністерство оборони, є Уряд, який повинен керувати. В Україні, достатньо така розповсюджена думка, що депутати в нас вирішують все. Депутати це, представницький орган. Вони повинні якісно займатися законодавчою роботою. Приймати, чи не приймати краще, більшість законів, які вони ухвалюють, в даному випадку. І якісно працювати.

А що депутати? Ну приїдуть вони, покричать все погано і так далі, і що? В чому вирішиться це питання? Тут питання до Уряду, Президента, Генерального штабу, Міністерства закордонних справ і так далі. У нас є виконавчі органи влади, які повинні цим займатися.

Повертаючись до роботи депутатів. Наскільки якісною ви вважаєте їх роботу? І, чи виправдані, ці півторамісячні канікули? Ще й за кошти платників податків.

Загородній: депутат не головна людина в країні

У суспільстві взагалі склалося таке уявлення, що депутат у нас головна людина в країні, яка повинна постійно працювати і вона відповідальна за все. Депутати не відповідальні за все. Депутати можуть створити нормальну законодавчу оболонку, щоб нормально працювало суспільство в даному випадку. Але основну оперативну реакцію, діяльність, у нас все рівно виконує Уряд. Давайте не будемо плутати, там де є мухи, а де є котлети.

То б то, в даному випадку, що стосується діяльності Народних депутатів. Якщо взагалі порівнювати з попереднім Парламентом, то за п’ятибальною системою, можна поставити чотири з мінусом. Принаймні, головні питання вони зробили. Це стосовно більш-менш прозорої роботи Влади. Зі скрипом, але запустили антикорупційні органи, які якось там працюють, ну і добре, що в даному випадку, хоча б якось працюють. Але це вже питання більше к Парламенту.

Чи потрібно депутатам збиратися на позачергове засідання Верховної Ради у зв’язку з загостренням ситуації на Сході

Чи потрібно депутатам збиратися на позачергове засідання Верховної Ради у зв'язку з загостренням ситуації на Сході

Вони зробили революційні кроки, в першу чергу, за контролю над доходами наших чиновників. Щоб нарешті можна було виявити скільки ж вони крадуть. І не тільки виявити, а і забрати те, що крадуть. Можна було б спрацювати краще, тому я вважаю, що наробили вони на чотири з мінусом.

І заслуговують на такі канікули?

А що, вони повинні не відпочивати?

Знов ж таки, якщо повернутися до нашої форми правління, парламентсько-президентського, то як раз відповідальність за країну в складні часи, вона і лежить на парламентарях.

Президент має достатньо не формальних повноважень і важелів впливу

Це у нас де-юре, парламентсько-президентська республіка, а де-факто у нас все ж таки президентсько-парламентська. Тому, що Президент має достатньо не формальних повноважень для того, щоб контролювати Парламент. У нього і найбільша фракція у Парламенті є. І не формальні важелі впливу на силові органи і так далі.

Тому тут більше Президент все ж таки має більші важелі, ніж Парламент. Принаймні, оперативних важелів. Тому що, Парламент поки збереться, поки обговорить і так далі. А оперативна реакція на те, що відбувається в країні, все ж таки Президент і Уряд, виконавчі органи Влади. Ще з часів Кучми, так було заведено, що депутати винні у всьому.

З часів Кучми і інша форма правління була. І повнота Влади, якщо була зосереджена в руках Президента, то це відповідно було законодавче прописано.

Кучма грамотне все робив. У нього фактично була уся повнота Влади, але він завжди говорив, тут я ні до чого, все винна Верховна рада. У нас з тих часів і досі, виявляється, що у всьому вина Верховна Рада.

Винні всі тому, що формуєте цей Уряд. Президент має вплив на парламент тому, що у нього там є президентська фракція. Хоча в принципі правильно, з політичної точки зору, знайди вчасно винного, бо, якщо ти не бачиш навколо себе винних, то скоріше за все винний ти.

Тобто, в даному випадку теж правильно з боку виконавчої Влади. Але треба і людям розбиратися то, що депутати, вони безпосередньо не керують тим, що відбувається. А безпосередньо важелі впливу, є у Уряду і у Президента.

Новости партнеров